Через кризу в Україні кількість працюючих може стати меншою за кількість пенсіонерів, - експерт
"Як сказав на минулому тижні Президент, дефіцит Пенсійного Фонду України уже складає 14 млрд грн, і є ризик, що він до кінця року не зможе розрахуватися з пенсіонерами. Це показує неефективність державної системи пенсійного забезпечення в умовах кризи", - заявив сьогодні, 29 листопада, під час конференції віце-президент компанії "Кінто", народний депутат України першого скликання Віталій Мельничук.
Він поінформував: "В Україні вже сьогодні на одного працюючого припадає один пенсіонер. За прогнозами демографів, переважання кількості пенсіонерів над працюючими мало б початися в Україні у 2017 році. Проте фінансово-економічна криза уже призводить до звільнень, і в 2009 році вони можуть мати такий масштаб, що збудеться сценарій 2017 року".
За цих умов учасники ринку недержаних пенсійних фондів закликають населення починати накопичувати собі пенсії, як це роблять люди в країнах із розвиненими економіками. Для цього є усі законодавчі передумови, а також сприятлива ситуація на ринку інвестування. "Ми вважаємо, що внутрішній український інвестор, наше населення має стати для фінансових установ найбільшим пріоритетом на найближчі роки. Адже криза в Україні характеризується відтоком іноземних інвестицій, внутрішній інвестор буде більш стабільним для розвитку української економіки. Тому ми зараз із партнерами починаємо масштабну просвітницьку кампанію за спосіб накопичення доходів через НПФ", - поінформував В.Мельничук.
За його словами, привабливістю інвестування зараз є те, що через нестабільність в економіці, нестабільність на внутрішньому фондовому ринку, можна придбати акції привабливих підприємств за зниженими цінами, чого не було останні п’ять років.