Через задимленість у Києві закривають школи і дитсадки
Сьогодні вранці столиця України знову опинилась у щільній димовій завісі. Причина - загорання лісу між Броварами та Зазим’ям, що на Київщині.
Фото задимленого Києва у соцмережах опублікували мешканці міста.
Фото: Facebook Bohdan Kutiepov
«У зв’язку з розповсюдження на території Києва продуктів горіння пожеж, що виникли у 30-кілометровій зоні в Київській області, а також через високу температуру повітря, комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при КМДА було прийнято рішення рекомендувати призупинити навчальний процес у столичних школах», - зазначили у КМДА.
«Фахівці управління рекомендують закривати вікна, здійснювати провітрювання приміщень у вечірній та нічний час. Обмежити прогулянки дітей, а в разі необхідності використовувати вологі пов'язки для захисту органів дихання. У разі погіршення стану здоров'я, негайно звертатись до медичних установ», - йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.
Зокрема, сьогодні, 3 вересня, у школах буде скорочено навчальний день. Завтра, 4 вересня, навчальний процес буде призупинено взагалі.
Крім того, за словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, сьогодні обмежать в’їзд великовантажного транспорту в столицю.
Міська влада закликає за можливості не користуватися приватними авто.
У Києві також буде організовано посилений режим поливу вулиць.
Рекомендації щодо захисту від задимлення, яке виникає під час лісових, торф’яних та техногенних пожеж:
1. За можливістю, залишити на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин – найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок.
2. Рекомендується вживати кисломолочні продукти, підсолену та лужну воду. Обмежте вживання солодкої газованої води.
3. Дуже важливо приймати полівітаміни (якщо немає протипоказань).
4. За посилення запаху гарі рекомендується одягати захисні маски. Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію. У приміщеннях краще проводити вологе прибирання, як мінімум раз на день, а віконні та дверні отвори завішувати вологою тканиною (простирадлами, марлею).
5. Кілька разів на день приймайте душ.
6. Частіше промивайте ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.
7. У їжі перевагу надавайте фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини.
8. Не вживайте алкоголь. Не куріть. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.
9. Якщо у вас з’явилися задишка, кашель – зверніться до лікаря.
10. Якщо є хронічні захворювання – виконуйте вказівки вашого лікаря.
11. Користуйтеся приміщеннями, де є очищення повітря і працюють кондиціонери.
Нині ліси горять між Броварами та Зазим'ям. Там до ліквідації займання долучили авіацію. Два вертольоти Мі-8 вже здійснили більше 50 зливів води. За словами рятувальників ситуація контрольована.