Чи буде мінарет над Білою Церквою?

БлогиАнатолій Бабинський , 13 липня 2011 5452 27
Анатолій Бабинський
Журналіст, релігійний аналітик

Коли недостатньо второпних аргументів, починаються образи, диктовані страхами.

Вже більше місяця тривають дискусії довкола можливого будівництва мечеті в місті Біла Церква на Київщині. За цей час в місті відбувся збір підписів «проти», а також круглий стіл «Доцільність побудови мечеті в Білій Церкві», організований місцевою державною адміністрацією. Не буду довго зупинятись на аргументах, які звучать від кожної сторони, бо вони відомі: з боку мусульман це апеляція до законів України, які дають теоретичні підстави для того, що кожна релігійна громада має право на виділення земельної ділянки під будівництво культової споруди. З боку громадян міста закиди такі: мусульмани «ніколи не приходили в Україну з хлібом-сіллю», будівництво мечеті ображатиме релігійні почуття християн та порушить релігійний мир, спричинить ісламізацію Білої Церкви і згодом всієї України тощо.

Чи може хоч один з цих емоційних аргументів заперечити законне право мусульманської громади збудувати мечеть? Навряд. І справа тут навіть не в мусульманах. В Україні в різних регіонах існують свої «небажані» релігійні громади. Для когось католики (обох традицій і латинської, і візантійської) стають смертельною загрозою, і їм ні в якому разі не можна віддавати навіть те, що їм належало і вони бажають повернути, не кажучи вже про будівництво чогось нового. Припускаю, що в Західній Україні може бути перешкоджання будівництву храмів Російської Православної Церкви, хоча в останні роки в пресі не було такої інформації (справа виділення земельної ділянки у Львові наскільки мутна, що про неї згадують обережно навіть в Московському Патріархаті і здебільшого на емоціях, а не задля порозуміння в цій справі. А колишній глава греко-католиків Блаженніший Любомир тричі звертався з проханням до влади виділити таку ділянку).

А чим гірший мусульманський екстремізм і розпалювання міжрелігійної/конфесійної ворожнечі від екстремізму православного чи католицького? Нічим. І чим мені, християнину, заважає мінарет, якщо я ходжу в свій храм? Чи якомусь атеїсту, який навіть не допускає існування Бога? Та нічим не заважає. Тим паче мусульманство аж ніяк не гарантує виховання Бен-Ладенів. Релігія, яка містить принципи молитви, милостині і посту морально-зіпсованій людині піде на користь, якщо вона її прийме. Я не стаю на стежку релігійного релятивізму, оскільки вірю, що найдосконалішою дорогою до Бога є Христос.  А лише зауважую, що страх перед іншим є наслідком того, що я не є собою, або навіть не знаю ким є я. Якщо духовні наставники бояться за свою паству, то значить вони її нічого не навчили, або й самі не вірять в те, чого навчають і вважають аргументи опонента сильнішими.

На захист «християнської душі» Білої Церкви стала головно «православна громадськість», дехто навіть побачив в мечеті на дві сотні людей (населення міста 205 тисяч) старт для перетворення міста в центр Ісламу. В мене виникло запитання, а чи перетворився «православний Донбас» на центр Ісламу через будівництво там мечеті  Ахать-Джамі (і Українського Ісламського Університету) на кошти спонсора нашого «православного президента» Рената Ахметова (один з мінаретів навіть носить його ім‘я)? І де була тоді «православна громадськість»?

Єдиним справедливим закидом проти мусульман  є те, що в ісламських країнах християн щодня переслідують, садять в тюрми і вбивають. Вже не кажучи про будівництво там храмів. Якщо мусульмани бажають безперешкодно жити в вільному релігійному просторі, то їх світова спільнота повинна забезпечити свободу іншим релігіям в своїх країнах. Інакше завжди буде з‘являтись протест християн, і він буде справедливим. І це не «око за око», а вимога справедливості, яка, я переконаний, цінується і в Ісламі.

Що ж до мечеті в Білій Церкві, яка рано чи пізно там буде, то якщо вона справді є Білою Церквою, вона ніколи не стане Білою Мечеттю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 27

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Pchelkin Vladimir 15 вересня 2011, 14:34

  Не може бути толерантності до тих, хто сам не є толерантним. Іслам це скоріше збірка законів та правил ніж релігія. Саме поняття "іслам" перекладається як покірність. Навіщо Україні додаткові неприємності. Варто хочаб подивитись, як вони відносяться до своїх жінок, щоб зрозуміти,що собою представляє ця так звана релігія

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Nezzer Nebuchad 21 липня 2011, 17:20

  Живи як знаеш. Good luck.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Nezzer Nebuchad 21 липня 2011, 17:19


  Не забудь сходити на сповідь. Твої коментарі дуже ввічливі та підтведжують тезу, що людина людині собака, тамбовський вовк та свиня. Good Luck.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук