Чверть українських науковців хочуть виїхати за кордон – опитування

Найбільше працевлаштування за межами України прагнуть науковці зі Львова, найменше – з Одеси

41% вчених мають розчарування у розвитку української науки

Лише 2% українських вчених вважають, що їх рівень наукової діяльності фінансується належним чином. Про це свідчать дані опитування соціологічної групою «Рейтинг», оприлюднених на прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна.

У той же час, згідно з даними опитування, 55% вважають, що вона фінансується частково, 35% – що їх діяльність взагалі не фінансується.

Майже кожен четвертий (28% опитаних) розглядає можливість покинути роботу вченого на користь іншої діяльності. Основною причиною опитані називають незадовільний рівень оплати праці (87% респондентів).

41% вказують розчарування в розвитку української науки, 57% вважають недостатнім рівень фінансування їх наукових розробок, 19% – віддали перевагу самореалізації в іншій сфері.

26% респондентів розглядають можливість переїзду за кордон для здійснення наукової діяльності. Серед тих, хто замислюється про таку наукову еміграцію більше вчених зі Львова, найменше – з Одеси.

Дослідження було проведене соціологічною групою «Рейтинг» з 4 по 30 вересня 2017 року на замовлення громадської спілки «Форум українського партнерства», серед співробітників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси і Харкова. У дослідженні брали участь 1 тис. респондентів з 35 наукових установ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук