Депутатам Луцької міської ради не потрібна інформаційна політика?
Депутати Луцької міської ради проголосували за Програму інформаційної політики виконавчих органів Луцької міської ради, проте без кошторису. Вона розрахована на 2009-2012 роки. Як повідомив власкор ZAXID.NET, за словами директора департаменту інформаційної політики луцького муніципалітету Олександра Пирожика, ця програма унікальна і ще не існує серед інших українських муніципалітетів. Вона має на меті звести воєдино діяльність трьох структур мерії - департаменту інформаційної політики, комунальної газети "Луцький замок" та ІАЦ "Луцьк". Програма пройшла обговорення на профільних комісіях та виконкомі.
Депутат Юрій Корольчук запропонував скоротити видатки програми удвічі, не скорочуючи заходи. Нагадаймо, що кошторис програми складає близько 11 мільйонів гривень. При обговоренні цього питання обранців луцької громади навіть не переконала аналітична довідка, наведена департаменту інформаційної політики. У ній він порівнював кошти витрачені у 2007 році та кошти, закладені на 2009 рік у програмі.
Луцький міський голова Богдан Шиба нагадав депутатам, що за висвітлення діяльності ради у інших засобах масової інформації беруть значні кошти. Проблема навколо Програми постала також і в обґрунтуванні суму, котра в ній закладена.
У висновку депутати у незначній кількості підтримали програму, проте цих голосів не вистачило для позитивного рішення. Пропозиція на 50% скоротити видатки програми теж не знайшла значної підтримки. В результаті за програму проголосували "за", проте без бюджету.
Директор департаменту інформаційної політики Олександр Пирожик наголосив, що луцький муніципалітет стане першим в Україні, де буде розроблена така Програма. Вона охопить витрати на ІАЦ "Луцьк", газету "Луцький замок", організаційні заходи як загальнодержавного, так і міського та виготовлення поліграфічної продукції. По суті Програма об’єднує в собі видатки, котрі раніше були розпорошені по різних департаментах та управліннях. Таке обговорення Програма дістала під час виконкому луцького муніципалітету.
Луцький міський голова Богдан Шиба зазначив, що інформація у наступному році коштуватиме значно дорожче, а тому таку програму необхідно прийняти. Голова обласного центру Волині навів приклад того, що 1 хвилина ефіру на УНІАНі коштує 500 гривень.
Зауваження до Програми висловив секретар Луцької міської ради Анатолій Бірюков. Останній поцікавився, чому у кризових умовах із бюджету на інформаційну політику у наступному 2009 року виділятиметься сума у 2 мільйони 150 тисяч гривень. Натомість заступник мера Анатолій Пархом’юк розповів, що новинка у витратах - це лишень 350 тисяч гривень, котре спрямують на газету "Луцький замок". Додамо, що на рік заплановано на це періодичне видання 700 тисяч гривень.
Директор департаменту інформаційної політики зауважив, що на реалізацію самої програми передбачено 200 тисяч гривень. До сесії він має підготувати інформаційну довідку порівняльного характеру, у якій йтиметься про витрачені кошти до появи Програми і після її затвердження. Про такий додаток попрохала перший заступник луцького міського голови Лариса Соколовська.