Депутати «провалили» введення електронного квитка у Львові

Володимир Балита, 30 грудня 201127684
Депутати «провалили» введення електронного квитка у Львові

Депутати Львівської міської ради на сесії не набрали достатньої кількості голосів за ухвалу «Про створення ТзОВ «Леокард» для впровадження і забезпечення функціонування системи справляння плати за проїзд з використанням єдиного електронного квитка». «За» проголосувало тільки 28 депутатів із 45 необхідних.

Серед аргументів голосування проти цієї ухвали депутати назвали те, що не отримали фінансових розрахунків щодо доцільності створення такого підприємства. Водночас міський голова Андрій Садовий пояснив, що в середньому річна виручка від реалізації квитків у Львові становить 450 млн грн, а запровадження електронного квитка дасть змогу вивести з тіні ще близько 30% цієї суми і додатково отримати до бюджету та легалізувати для перевізників 150 млн грн.

«Аргументи проти активно не звучали, може, є якісь підводні камені, але ми про них не знаємо», - сказав Андрій Садовий.

На запитання, чому, на його думку, депутати не підтримали ухвалу він прокоментував: «Відповідь на це питання важко знайти в стінах сесійної зали. Як бачимо, є модерування депутатами з якогось іншого приміщення», - сказав Садовий.

З його слів, до розгляду цього питання він планує повернутися в січні і винести його повторно на сесію міської ради: «Наступне наше засідання буде в перших числах січня. Ми приймемо бюджет і вкінці місяця повернемось до питання електронного квитка», - сказав Андрій Садовий.

Раніше міський голова Львова Андрій Садовий під час сесії зазначив, що електронний квиток виведе з тіні перевезення у місті. «Не йдеться поро збільшення вартості проїзду. А йдеться про наведення ладу. Про виведення виручки з тіні. Може, це комусь і не подобається», - сказав Андрій Садовий. Він додав, що іншої схеми не знайдено.

«У містах, де запроваджують єдиний електронний квиток, в середньому на 30% зростає кількість надходжень (від плати за проїзд). Мова йде про десятки мільйонів гривень, яких ми не маємо. Є злодійство, ми хочемо його зупинити», - наголосив мер.

Зазначимо, ухвалою, яку не підтримали депутати, пропонувалось визначити учасниками ТзОВ «Леокард» АТП №1 і ТзОВ «Ригас Карте». За частками статутного капіталу 3,927 млн грн (51%) і 3, 773 млн грн. (49%)  відповідно.

Нагадаємо, у львівському громадському транспорті впровадять електронні квитки. Конкурс на створення спільного підприємства для впровадження у Львові системи електронного квитка при платі за проїзд у громадському транспорті виграло ТзОВ «Ригас Карте». Електронний квиток - пластикової картки, яка матиме різні програми: разову поїздку, денний проїзд, місячний абонемент і так далі. Поповнення – як у мобільного телефону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук