Держкомпідприємництво ініціює відстрочення сплати пені підприємцями до Пенсійного фонду
28 листопада голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Костянтин Ващенко зустрівся у Львові з представниками підприємницьких об’єднань та асоціацій для обговорення законопроекту Держкомпідприємництва "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації негативних наслідків фінансової кризи для суб’єктів господарської діяльності".
Як поінформував К.Ващенко під час прес-конференції, для підтримки малого і середнього бізнесу у період кризи Держкомпідприємництво пропонує: законодавчо закріпити укладання довгострокових договорів оренди державного і комунального майна строком не менше 5 років для суб’єктів малого підприємництва; оподаткування частини прибутку, який спрямовується на реінвестування у виробництво, оновлення або модернізацію основних фондів, за зниженою ставкою - 15 %; збільшення норм амортизації для кожної з груп основних засобів; завершення запровадження принципу "єдиного вікна" при здійсненні державної реєстрації суб’єктів господарювання та постановки їх на облік.
Держкомпідприємництво, за словами Ващенка, пропонує, щоб у наступному році на часткове відшкодування кредитної ставки за кредитами МСБ в держбюджеті була зарезервована сума у 250 млн. грн. У цьому році на ці цілі з бюджету виділено лише 32 млн. грн. Також ініціюється державна підтримка мікрокредитування само зайнятих приватних підприємців.
Крім цього, Держкомпідприємництво пропонує доповнити Закон "Про пенсійне страхування" новою нормою щодо можливості розстрочення на 3 роки суми простроченої заборгованості зі сплати пенсійних внесків, фінансових санкцій та пені для страхувальників, які є боржниками. Крім того, пропонується змінити черговість зарахування поточних внесків. Вони мають зараховуватися в рахунок сплати внесків за відповідний базовий звітний період, а не в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій. Присутній на прес-конференції заступник голови ЛОДА Ярослав Кашуба зазначив, що борг Львівщини до ПФУ становить 103 млн. 200 тис. грн, з них штрафні санкції - 34 млн. грн.
Також пропонується скасувати низку місцевих податків та зборів, зокрема: комунальний податок; збір за видачу ордера на квартиру; збір за право використання місцевої символіки; збір за право проведення кіно- та телезйомок; збір за проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей; збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
Як прокоментував К.Ващенко: "Представники підприємницьких кіл позитивно сприйняли ініціативи Держкомпідприємництва, й висловили зустрічні пропозиції. Зокрема вони наголошують на потребі зберегти єдиний податок. Ми теж вважаємо, що він став найбільш ефективною формою підтримки малого бізнесу в останні 10 років. Його потрібно доповнити й єдиним соціальним внеском".
К.Ващенко резюмував: "Потрібно лише, щоб у ВРУ знайшлося достатньо волі прийняти цей законопроект".