Держума Росії реабілітує «репресованих» Україною кримських сепаратистів

СвітЛюбко Петренко, 7 липня 20152440
Держума Росії реабілітує «репресованих» Україною кримських сепаратистів
«Репресована» Києвом і «реабілітована» Москвою Наталія Поклонська

До Державної думи РФ внесено законопроект, згідно з яким дія закону про реабілітацію жертв політичних репресій поширюється на мешканців Криму і Севастополя, котрі, як вказано в документі «зазнали репресій з боку української влади за те, що виступали за возз'єднання півострова з Росією». Про це повідомляє російське інформаційне агентство «РИА Новости».

«Метою цього закону є реабілітація всіх жертв політичних репресій, що зазнали їх на території Росії в її нинішніх кордонах з 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, відновлення їх у громадянських правах, усунення інших наслідків свавілля і забезпечення посильної на даний час компенсації матеріальних збитків» , - написано в законопроекті.

Законопроект внесла на розгляд група депутатів від усіх фракцій, включно з лідером КПРФ Геннадієм Зюгановим. На думку ініціаторів закону, «історичним боргом Росії є реабілітація тих, хто протягом багатьох років домагався відновлення історичної справедливості і боровся за возз'єднання Криму і Севастополя з Росією».

Долучення до категорії «репресованих» мешканців Криму у пояснювальній записці до документу обґрунтовується так: «Під репресією слід розуміти каральний насильницький захід, застосовуваний державними органами до окремих громадян або цілої категорії громадян. Такі заходи "політичної боротьби" з інакомисленням активно практикувалися і після розпаду СРСР, суверенною Україною на території республіки Крим та місті федерального значення Севастополі в період з 24 серпня 1991 до 18 березня 2014 року». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук