Діти збитої потягом пенсіонерки з Львівщини виграли суд в залізниці
Суд зобов’язав «Укрзалізницю» виплатити 200 тис. грн компенсації
Жидачівський районний суд Львівщини зобов’язав «Укрзалізницю» виплатити 200 тис. грн завданої моральної шкоди дітям пенсіонерки, яка загинула через наїзд потяга на Львівщині.
Як вказано у рішенні суду, яке винесли у жовтні 2023 року, до суду звернулось двоє жінок з позовами до «Укрзалізниці», які вимагали відшкодувати завдану їм моральну шкоду через смерть їхньої матері, яка потрапила під потяг. Нещасний випадок трапився ще у червні 2021 року на переїзді залізничної станції Бориничі – 63-річну жінку збив пасажирський потяг Харків – Рахів і від отриманих травм вона загинула. За цим фактом правоохоронці порушили кримінальну справу, яку згодом закрили, оскільки визнали, що машиніст не винен у цій ДТП.
Двоє доньок загиблої подали цивільні позови до «Укрзалізниці», щоб стягнути по 200 тис. грн компенсації. У матеріалах справи вказано, що ще у 2006 році жінку було позбавлено батьківських прав щодо двох її доньок, однак у суді вони заявили, що важко переживають її смерть.
У суді представник «Укрзалізниці» заявив, що нещасний випадок трапився через грубу необережність жінки, а також, що заявлений розмір компенсації є завищеним.
Як вказано у рішенні суду, «Укрзалізниця» є джерелом підвищеної небезпеки, тому родичі мають право на відшкодування моральної компенсації, якщо залізниця не доведе, що загиблий свідомо хотів завдати собі шкоди. Таких аргументів, на думку суду, представники залізниці не надали.
Справу розглянув суддя Андрій Павлів, який дослідив усі матеріали справи та частково задовольнив позов доньок загиблої, зобов’язавши «Укрзалізницю» виплатити їм по 100 тис. грн компенсації. На рішення ще може бути подана апеляція.
Раніше ZAXID.NET детально розбирався, як українські суди зобов’язують «Укрзалізницю» платити за збитих потягами пішоходів. Люди йдуть по колії в навушниках, п’яні, нехтують своєю безпекою та порушують правила, але родичі в судах стягують з залізничників мільйони гривень компенсації. Детальніше про те, чому так відбувається, читайте у матеріалі ZAXID.NET