Для багатьох українців Львів – це орієнтир, - мер
«Для багатьох українців Львів – це орієнтир. Якщо ми рухаємось у правильному напрямі – це надихає патріотів, і навпаки, наші невдачі і внутрішні конфлікти розчаровують наших друзів», - про це сьогодні, 4 квітня, під час урочистостей з нагоди відзначення Дня прапора у Львові заявив мер Львова Андрій Садовий.
«Кожному народу на цій планеті Господь Бог дав землю. Комусь дістались голі скелі і безплідні землі, позбавлені води пустелі або ж болотисті джунглі. Іншим пощастило більше. До українців Бог виявився надзвичайно щедрим, віддавши в руки нашого народу один з найпрекрасніших куточків цієї планети. Кожен з нас, народившись на цій землі, отримує частку цього Божого дару.
Ми часто говоримо про те, що любимо свою країну, що ми є патріотами. Ми з гордістю співаємо наш гімн і шануємо свій прапор. Проте патріотизм – це набагато важливіше, ніж звичайне пошанування символів. Патріотизм – це перш за все відповідальність перед Господом Богом за ту землю, яку він віддав нам у користування. Прийде час і кожен з нас здаватиме іспит за те, як ми поводились з цим щедрим даром. Як господарювали, як захищали, як ставились до природи?», - зазначив мер.
«Так, українцям випала нелегка доля, адже наші землі завжди були ласим шматком для хижаків, для численних агресорів. Постійні війни та нищення народу дійсно завадили українцям добре загосподарювати на цій землі, проявити свої найкращі таланти, - зазначив мер, - але щиро скажімо собі. Не агресор і не чужинець в цьому винен. Він лише користає з можливості, яку ми самі йому даємо. Хижак в лісі серед жертв вибирає найслабшого, хворого, який не в стані захистити себе. І наші землі топтали численні орди, тому що ми це з вами дозволяли. Окупант приходив сюди, коли українці ділились і боролись між собою. Ще й самі запрошували сюди зайд, аби ті помогли їм побороти своїх земляків. Ті приходили і робили рабами одних і других».
«Українці – талановиті і розумні люди. Однак, аби наші таланти і наша працелюбність дали результат для всієї країни, нам потрібно навчитись працювати разом, спільно ставити завдання і досягати результату. Це особливо важливо розуміти і втілювати у Львові. Ми живемо у місті, яке має значення не лише для нашої громади. Для багатьох українців Львів – це орієнтир. Якщо ми рухаємось у правильному напрямі – це надихає патріотів, і навпаки, наші невдачі і внутрішні конфлікти розчаровують наших друзів», - зазначив мер.
«Я бажаю нам усім, аби ми завжди могли з гордістю дивитись на синьо-жовтий стяг. Аби ми і наші діти, внуки добровільно вивішували його на своїх домівках в свята. Аби інші народи, бачачи цей прапор знали, що це прапор сильної і процвітаючої нації», - резюмував мер Львова.
3 квітня 1990р. на сесії Львівської міської ради, депутатами першого демократичного скликання під головуванням Б.Котика було прийнято рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші.
Прапор урочисто підняли депутати Євгено Шморгун, Стефанія Шабатура та Зеновій Селяк.