Для реставрації брами каплиці Боїмів везли метал 200-річної давнини з Німеччини
У каплиці Боїмів, що на площі Катедральній, львівські майстри по металу встановлюють відреставровану браму. За її відновлення взялися у кінці липня і мали встигнути до відкриття фестивалю «Європейські дні добросусідства».
Роботи над брамою було чимало, розповідають фахівці з металу фірми «Оберіг груп». Працювали під пильним наглядом реставратора та експерта GIZ з Німеччини Андреаса Альтгаммера.
«Була розроблена львівським реставратором карта відшкодування. Це малюнок, на якому була кожна деталь. Коли ми знімали браму, вписували деталі, яких бракує, і по карті відшкодувань їх доставляли», – повідомив Андреас Альтгаммера.
Низ брами був повністю зруйнований, тож довелося доставляти новий шмат металу. Матеріал приблизно такої самої доби привезли з Німеччини. Це була частина старого моста – чисте залізо, яке має малий вміст вуглецю. Із нього зробили й металеві смуги та цвяхи на браму. Майстри використовували техніку ХVII ст.
Також довелося відреставрувати старовинний замок. Його спершу почистили від пилу та нашарувань часу, а також оновили механізм замикання.
«Був тут старий простий ключ, яким відкривали, але механізм сам не працював. Ми робили серцевину до ключа і робили стилізовані під той час прості ключі. Є борідка ключа, він повертається і тягне на себе язички. Другим ключем він не відкриється», – розповів майстер по металу Максим Собуцький.
Також майстри повністю відновили металевого маленького чортика, який розміщується над отвором замка. Він тримає келих і наче попиває з нього. Зображення взяли з архіву. В оригіналі зберігся лише низ чортика.
Вартість реставраційних 2, 5 тис. євро. Їх профінансували GIZ та Львівська картинна галерея.