Для того, аби гривня подорожчала, слід терміново ввести економічні санкції проти РФ, - аналітик

ЕкономікаОльга Зеліско, 12 листопада 20145500

Незалежний банківський експерт Григорій Мельник заявив, що курс гривні стабілізується, коли припиниться війна та за умови, що Україна введе санкції проти Росії. 

Про це він повідомив у середу, 12 листопада, на прес-конференції у Львові, інформує кореспондент ZAXID.NET. 

Коли економіка перебуває під адміністративним впливом, то важко спрогнозувати курс національної валюти, переконаний експерт. 

За його словами, через війну потік інвестицій в Україну припинився. Допоки не припиняться воєнні дії, не буде довгострокового затишшя, доти не буде валютних надходжень.

"Українська економіка та банківська система залежать від Росії. Хоча самі громадяни бойкотують російські товари, у фінансовій сфері жодних санкцій до Росії не було застосовано. Єдиний крок - заборонили тримати депозити у банках у російських рублях", - пояснив Мельник.

Також, каже він, на курс гривні впливає те, що економіка України та Росії тісно пов'язані між собою. Російські банки впливають на валютний ринок України. Наприклад, у сусідній Польщі держава не дозволяє іноземним банкам виходити на валютний ринок.

"Через те, що війна триває, це викликає тривогу в іноземних інвесторів. Відтік закордонних капіталів уже припинився, нові ж ще не надходять. Також на курс гривні впливає і те, що частина золотовалютних запасів зберігається у рублях. Тож розрахунок Нацбанку теж проводиться у російській валюті", - резюмував Мельник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук