Для уникнення тендеру на ремонт доріг на Тернопільщині їх поділили на 40-метрові відтинки

Дорожники уклали 177 договорів на ремонт 40-метрових відтинків дороги з однією і тією ж компанією

СуспільствоНазарій Тузяк, 27 червня 201815853

Для уникнення конкуренції за підряд на ремонт семи кілометрів доріг у Тернопільській області уклали 177 окремих договорів, кожен з яких передбачав відновлення лише 40-метрового відтинку дороги.

Розбивши дороги на дрібні частинки, місцева Служба автомобільних доріг уникнула необхідності оголошувати тендер на 27 млн грн, розподіливши цю суму по дрібних договорах. Усі вони підписані з маловідомою компанією «БМБуд», що пов'язана з керівником Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богданом Юликом. Нетиповий випадок ухиляння від тендеру 27 червня описали журналісти антикорупційного видання «Наші гроші. Львів».

За інформацією «Наших грошей. Львів», впродовж всього двох тижнів Служба автомобільних доріг уклала 177 договорів на ремонт доріг в області. Оскільки передбачені договорами суми є меншими 200 тис. грн, то Служба автомобільних доріг формально мала право самостійно обирати підрядника, не оголошуючи відкритого тендеру на цей ремонт. Втім, після аналізу документів виявилося, що всі 177 договорів стосуються ремонту лише 6,9 кілометрів кількох доріг.

Тобто одну дорогу просто розбивали на відтинки, для ремонту кожного з яких не потрібно було б оголошувати тендер. Наприклад, для ремонту дороги Шумляни-Слов'ятин довжиною один кілометр уклали аж 25 окремих договорів, а на ремонт 500-метрової ділянки між селами Саранчука та Базниківка – 13 договорів. У підсумку вийшло, що кожні 40 метрів однієї дороги ремонтуються за іншим договором.

Усі договори уклали з маловідомою компанією ТОВ «БМБуд», засновниками якої є двоє тернопільських боксерів Олександр Івахів та Андрій Самарик. Обоє раніше не займалися ремонтом доріг, однак журналістам вдалося з'ясувати, що ці спортсмени пов'язані із нинішнім керівником Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богданом Юликом, який також є фанатом боксу.

Так, гендиректоркою у одній із компаній боксерів є дівчина Богдана Юлика. А сам Юлик є колишнім боксером, засновником спортивної організації, яка зареєстрована за тією ж адресою, що й один із клубів спортсменів, а раніше ще й долучався до відкриття цього клубу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук