До парламенту Литви пройшли шість партій

СвітЮлія Поліковська, 10 жовтня 20162100
До парламенту Литви пройшли шість партій
До парламенту Литви пройшли шість партій

У неділю в Литві відбувся перший тур парламентських виборів, за результатами якого до Сейму проходять шість політичних сил. Про це повідомило Delfi.

За даними з 1955 дільниць, а загальна їх кількість становить 1996, на виборах в Сейм лідирує Литовський союз селян і зелених (ЛССЗ) – 21,64%. ЛССЗ отримає 20 місць у парламенті.

Союз вітчизни - Християнські демократи Литви набрали 21,55% голосів і отримають 19 мандатів. Правляча Соціал-демократична партія – 14,44%, отримає 13 мандатів. Рух лібералів – 9,01%, 8 місць у парламенті. Виборча акція поляків Литви і Союз християнських сімей, яка набрала 5,49%, і партія екс-президента Роландаса Паксаса «Порядок і справедливість», що набрала 5,35%, отримають по п’ять мандатів.

За антикорупційну коаліцію проголосувало трохи більше 6% виборців, однак цього недостатньо для подолання 7%-го бар’єру для коаліцій.

Партія праці, яка на виборах 2012 року отримала перше місце, цього разу не подолала прохідний бар’єр.

Зазначимо, на виборах у Литві балотувалося 1400 політиків. Дванадцять партій прийняли самостійну участь у виборах, а чотири сформували дві коаліції.

До литовського Сейму входить 141 депутат, які обираються на чотири роки за змішаною системою: 71 депутат Литовський союз селян і зелених – в одномандатних округах за мажоритарною системою, 70 – за партійними списками.

У другому турі 23 жовтня відбудуться вибори в одномандатних округах за мажоритарною системою.

Зазначимо, парламентські вибори у суботу, 8 жовтня, відбулися і в Грузії. Згідно з результатами виборів в Грузії, в парламент пройшли три партії: правляча Грузинська мрія, Національний рух і Альянс патріотів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук