До зими на Закарпатті відремонтували майже 2 тис. км доріг
Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підготувала мережу доріг державного значення до зимового утримання. На сьогодні виконано планові показники з поточного (планово-попереджувального) ремонту, ліквідовано деформації покриття на 1825 км доріг.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОДА, серед пріоритетних завдань Служби автомобільних доріг у Закарпатській області – переведення у першу технічну категорію автодороги Київ–Чоп на ділянці Мукачеве–Ужгород (потреба в коштах – 586,4 млн грн); будівництво дороги "Обхід м. Берегове, с. Астей до КПП "Лужанка" (130 млн грн); виконання протиповеневих і протизсувних програм, а також підготовка доріг до проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.
За словами начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Василя Марковича, попри поліпшення останніми роками технічного стану головних доріг, на Закарпатті спостерігається тенденція недофінансування всіх видів дорожніх робіт: будівництво і реконструкція головних шляхів і під'їздів до державного кордону, капітальний і поточний ремонти, експлуатаційне утримання всієї мережі доріг. Тому 2009 року Служба автомобільних доріг у Закарпатській області звернулася до керівників всіх райдержадміністрацій, селищних і сільських рад з ініціативою і стала основним замовником на виконання робіт на всіх дорогах комунальної власності, сконцентрувавши кошти на ремонт цих доріг і запровадивши головним підрядником таких робіт підприємства ДП "Закарпатський облавтодор".
Окрім того, як благодійну допомогу цього року Службою автомобільних доріг у Закарпатській області влаштовано майданчик з автопавільйоном перед підшефним Вільшанським будинком-інтернатом в Хустському районі Закарпатської області.
Мережа автошляхів загального користування, яка перебуває на балансі Служби автомобільних доріг Закарпатської області, сягає 3348,1 км: шляхи державного значення - 636 км, місцевого - 2712,1 км. Особливість закарпатських автодоріг у тому, що 62% з них – у гірській місцевості, 55% – безпосередньо біля річок. На шляхах загального користування є 26 гірських перевалів. Ці чинники вимагають особливого підходу до розвитку мережі автомобільних доріг і відповідного збільшення витрат на облаштування захисних, берегоукріплювальних та інших штучних споруд.
На дорогах області розташовано 1296 мостів загальною довжиною 22962 погонні метри, 29 з них - великі (понад 100 м) та 155 середніх (25-100 м), а також 6112 водопропускних труб, 113,6 км підпірних стінок.