Дрогобич другий рік поспіль очолив рейтинг прозорості українських міст
Львів цьогоріч опинився на 5 місці за кількістю балів
Лідерами рейтингу прозорості міст 2019 року, оприлюдненого аналітиками Transparency International Ukraine 12 лютого, стали Дрогобич Львівської області та Покров Дніпропетровської області. Обидва міста набрали по 79,1 бала зі 100 можливих. Зокрема, Дрогобич отримав максимальну оцінку прозорості у сферах закупівель, комунального майна, освіти, житлової політики і професійної етики та конфліктів інтересів, натомість прозорість у сфері комунальних підприємств експерти оцінили лише 52 балами.
На другому місці рейтингу опинився Тернопіль (76 балів), на третьому – Маріуполь (74,6 бали), на четвертому – Вінниця (74,2 бала), а замикає п’ятірку Львів із 73,7 бала.
У минулорічному рейтингу також лідирував Дрогобич, а Покров займав четверту сходинку. Маріуполь був на другому місці, Вінниця – на третьому, Львів – на шостому. Тернопіль посідав лише 10 сходинку, натомість п’ятірку лідерів замикав Дніпро, який цьогоріч посів лише 8 місце.
У 2019 році понад 50 балів у рейтингу отримали 36 міст. У 2018 таких було 27, а у 2017 — 6. Середній рівень прозорості міст цьогоріч склав 45,7 бала. Найбільший прогрес цьогоріч показав Покровcьк, що на Донеччині. Місто додало 67 позицій і перемістилося з 89 на 22 сходинку, чим завдячує створенню окремого розділу Прозоре місто на сайті Покровської міської ради, оприлюдненню потрібної інформації у машиночитному форматі, а також ухваленню та оприлюдненню низки регламентів та інших регулятивних документів.
«Найпрозорішою сферою у 2019 стали кадрові питання. Її прозорість цьогоріч становить 68%. 22 міста змогли отримати максимальну кількість балів у сфері кадрових питань, бо оприлюднили оголошення конкурсів, протоколи, біографії. У такий спосіб вони забезпечили можливість моніторингу прозорості конкурсу», – повідомили в Transparency International Ukraine.
Натомість найменш прозорими сферами виявилися житлова політика і соціальні послуги з показниками 26 % і 25 % відповідно. Житлова політика лідирує серед найменш прозорих сфер третій рік поспіль – цьогоріч 18 міст не набрали жодного балу у цій сфері, тобто в цих містах важко дізнатися, як розподіляється житло, хто перебуває на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та які приміщення перебувають у власності громади.
Додамо, що рейтинг прозорості міст Transparency International Ukraine складає вже третій рік поспіль. Цьогоріч експерти оцінювали міста за 86 індикаторами у 14 сферах (кадрові питання, освіта, комунальне майно, закупівлі, фінансова допомога тощо).