Екс-директору відомого львівського театру зробили трансплантацію печінки у Туреччині

Лікарі у Стамбулі провели перехресне пересаджування печінки між українською та турецькою сім'ями

Микола Павлів (праворуч) та Сулейман Онал (поряд з Павлівим) з рідними у лікарні

Турецькі лікарі в Стамбулі провели операцію з перехресного пересаджування печінки між українською та турецькою сім’ями. Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

Як зазначає видання, сім’я 39-річного українця, колишнього керівника львівського театру імені Лесі Українки, Миколи Павліва намагалася провести операцію з трансплантації в Італії ще 2017 року, після постановки діагнозу – цироз печінки, але через несумісність по крові родичі не змогли стати донорами.

Тим часом у турка Сулеймана Онала склалася схожа ситуація. 66-річному чоловіку потрібна була пересадки донорської печінки, але родичі не могли стати донорами з тієї ж причини.

Після порівняння даних потенційних донорів та реципієнтів у базі та проведення певних досліджень лікарі з’ясували, що дружина Павліва Лариса може бути донором для Сулемана Онала, а син останнього – Іззет може стати донором для Миколи.

Операцію з трансплантації провели одночасно, вона мала успіх. За деякий час після трансплантації всіх чотирьох пацієнтів виписали з лікарні, нині вони почуваються добре.

Микола Павлів та Сулейман Онал

Турецькі ЗМІ зазначають, що наразі сім’ї підтримують зв'язок, спілкуючись в соціальних мережах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук