Екс-прокурора Тернопільщини звільнили з прокуратури через пияцтво та погрози
Дисциплінарна комісія ухвалила рішення у справі Миколи Петришина, який у перший день роботи влаштував пиятику та погрожував колегам
Заступника керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону Миколу Петришина звільнили з органів прокуратури. Петришин відомий тим, що у вересні 2020 року через три дні після призначення був звільнений з посади прокурора Тернопільської області через пияцтво на робочому місці та погрози підлеглим. Про це пише «Слідство.Інфо» з посиланням на рішення дисциплінарної комісії Офісу генерального прокурора.
Видання нагадує, що Микола Петришин був призначений на посаду очільника прокуратури Тернопільської області 14 вересня 2020 року. Згідно з повідомленнями у медіа, він влаштував банкет у своєму кабінеті з алкогольними напоями. На застілля він покликав своїх заступників та вимагав у них «виконувати будь-які накази».
Дисциплінарна комісія опитала самого Петришина та його заступників, присутніх на бенкеті . Петришин підтвердив, що справді в день свого призначення замовив в ресторані закуски та запросив колег. Однак заперечив наявність алкоголю під час застілля у робочому кабінеті. Петришин лише зазначив, що йому принесли комбучу (напій, відомий як «чайний гриб», – ред.), але він не містив алкоголю.
Колишній заступник Петришина Олександр Божко розповів комісії іншу версію подій. За його словами в кабінеті було кілька пляшок з алкоголем — віскі, горілка та вино. Петришин розливав напої у чарки, закликав випити за його призначення та стверджував, що за його керівництва буде лише «єдиноначальство». Потім Петришин перейшов до образ своїх підлеглих, зазначав, що при невиконанні його настанов він буде їх «їб*ти як тупих свиней». Такі слова нового начальника обурили Божка. Після словесної перепалки Петришин вигнав підлеглого з кабінету. Слова Божка були підтверджені поліграфом.
Після того, як про інцидент стало відомо Офісу генерального прокурора Петришина і його заступників попросили пройти тест на рівень алкоголю в крові. Однак, як зазначив один із заступників, Петришин не хотів проходити перевірку в медиків і спонукав підлеглих також від неї відмовитися.
Дисциплінарна комісія перевірила також замовлення в ресторанному комплексі «Едем», з якого Петришину і привезли закуски на фуршет. Повідомляється, що прокурор попросив водія відомства доставити продукти з закладу в його кабінет. Іншого свого підлеглого – начальника одного з відділів, він попросив придбати йому коньяк і дав 1 тис. грн на покупку. Відеозаписи з приміщення прокуратури Тернопільської області засвідчили, що начальник відділу у приймальні витягав з пакету пляшку, схожу на алкоголь. Пляшка була промаркована етикетками та скріплена стрічкою схожою на акцизну марку.
Внаслідок цього службового розслідування і рішення дисциплінарної комісії, Миколу Петришина і звільнили. Він більше не зможе працювати у органах прокуратури.
Як інформував ZAXID.NET, увечері 14 вересня 2020 року деталі застілля вже стали відомі у медіа. 16 вересня у Києві відбулося засідання дисциплінарної комісії генпрокуратури, на якому Петришину рекомендували подати у відставку. Наступного дня його звільнили з посади, однак вже за кілька тижнів отримав нову – заступника керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.
Микола Петришин народився 1 травня 1990 року у м. Яворів Львівської області. У 2012 році закінчив Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», у 2019 році – Національну академію державного управління при Президентові України.
З серпня 2012 року працював на посадах слідчого, старшого слідчого Львівської прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України, слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління Генеральної прокуратури України, слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, проходив службу на посаді військового прокурора Донецького гарнізону, військового прокурора Дарницького гарнізону Центрального регіону України.
У ЦПК зазначають, що у прокурора за останні роки зʼявилося дві квартири, земельні ділянки та будинок на 200 кв. м у Києві, а також чотири автомобілі. Численні статки він пояснив так: «У мене красива дружина, вона займається бізнесом».