Епопея з IKEA

БлогиБорислав Леськів , 25 листопада 2015 1049 1
Борислав Леськів
Журналіст, блогер

Мав я одну задумку і вирішив написати в центральний офіс IKEA. І з листа, який отримав, дізнався два дуже цікаві моменти. Якщо коротко, то українські чиновники діють щонайменше дивно і, так, супермаркет IKEA буде в Україні.

Трохи «зради»

Перший момент, який мене здивував, це економічна модель розвитку IKEA. Тобто, сама модель є доволі стандартною, але нестандартним є поведінка деяких відомих в Україні осіб.

Як вказано на їхньому сайті і підтверджено в листі – компанія розвивається через франчайзинг. Цитую з російської версії сайту:

«Розничная сеть ИКЕА, созданная в Швеции, работает по системе франчайзинга. Компания Inter IKEA Systems B. v. , расположенная в городе Делфт в Нидерландах, является владельцем и правообладателем концепции ИКЕА. Магазинами ИКЕА управляют различные держатели франшизы в 29 странах мира».

Тепер поясню, що це означає. Компанія IKEA не відкриває філій чи представництв. На фоні цього дивними виглядають заяви міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса та радника одеського губернатора Саші Боровика. А вони нещодавно звертались до посла Швеції щодо можливості відкриття супермаркету IKEA в Україні. Уявляю реакцію шведського дипломата, який стопроцентово знає умови, за якими IKEA розвивається у світі.

Дуже сподіваюсь, що Абромавичус та Боровик банально запрацювались і не знайшли кілька хвилин свого часу, щоби просто-напросто зайти на глобальний сайт IKEA. Чому їхні заступники, помічники чи інші подібні особи також цього не зробили - загадка. Бо А. і Б. просто зобов'язані відрізняти ПП від ТзОВ, а філію від франшизи, зважаючи на їхню освіту і практичний досвід.

Трохи надії

Зрештою, поведінкова модель урядовців і чиновників мала б не особливо цікавити пересічного українського споживача. Цікавішим є питання, чи буде третій захід IKEA в Україну, після двох невладих у Києві та Одесі. Тут буде другий цікавий момент з моєї переписки. Виявляється, хтось вже купив франшизу на Україну. Хто саме, наразі не розголошують. Відомо лише, що це не російська, а українська компанія – це я знаю з переписки з контакт-центром російської IKEA.

Тепер процитую вимоги: «Компания Inter IKEA Systems B.V. выдает франшизы в соответствии с четким планом по расширению рынка. Все заявители проходят тщательную процедуру проверки и оценки их надежности, а франшизу смогут получить только компании и/или физические лица с хорошей финансовой базой и опытом работы в сфере розничной торговки».

Враховуючи чималу суму за саму франшизу, а також обсяг капіталовкладень у відкриття супермаркету з середньою площею 30 000 кв.м., залишається небагато українських рітейлерів.

Зрештою, запасаємось поп-корном і чекаємо на, сподіваюсь, швидке відкриття супермаркету IKEA в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук