Facebook видалив понад 270 сторінок російської «фабрики тролів», які діяли і в Україні

Сторінки належали організації з РФ, яку звинувачують у втручанні у вибори у США та Європі

Російське агентство займалось прямою інтернет-пропагандою у Facebook

Соцмережа Facebook заблокувала понад 270 сторінок, якими керували з російського «Агентства интернет-исследований» (українською «Агентство досліджень Інтернету» або англійською IRA). Сторінки використовували для маніпуляцій громадською думкою у самій Росії, та сусідніх країнах, де розуміють російську мову, зокрема, в Україні. Про це засновник Facebook Марк Цукерберг написав на своїй сторінці у соцмережі.

«Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна», – заявив Цукерберг.

У цьому випадку деякі з сторінок, що їх було видалено, належать російським новинним організаціям, що контролювалися IRA. Принаймні за однією такою сторінкою у Facebook стежило близько мільйона людей. Крім того, ще близько 500 тис. користувачів стежили за одним із таких облікових записів у Instagram.

Цукерберг пояснив, що Facebook із повагою ставиться до людей і урядів, які діляться політичними поглядами у соцмережі, але не дозволяє їм створювати фейкові облікові записи для цього.

«Коли організація робить це неодноразово, ми видаляємо всі їх сторінки, в тому числі ті, які можуть і не бути фейковими. Сторінки і облікові записи, які ми заблокували сьогодні, були видалені, оскільки вони контролювалися IRA, але не через контент, який вони поширювали», – написав Цукерберг.

Засновник Facebook зазначив, що у найближчі кілька тижнів користувачі за допомогою спеціального інструменту зможуть перевірити, чи стежили вони за обліковими записами, контрольованими «фабрикою тролів».

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що російське ТОВ «Агентство интернет-исследований» займається прямою інтернет-пропагандою, його неофіційно називають «міністерством правди» або ж «фабрикою тролів». Офіційно засновником і генеральним директором організації є відставний полковник міліції Михайло Бистров, а фінансують агентство з холдингу «Конкорд» російського олігарха Євгенія Пригожина.

На початку вересня 2017 року Facebook заявив, що в соцмережі виявили рекламну кампанію, організатори якої мали на меті втрутитися у внутрішню політику США. Від червня 2015 до травня 2017 року в соцмережі розмістили близько трьох тисяч рекламних оголошень на суму в сто тисяч доларів. Із цією рекламою були пов'язані 470 сторінок та акаунтів, які діяли, найімовірніше, з Росії. 2,2 тисячі рекламних оголошень, придбані за 50 тисяч доларів, мали чітко виражене політичне забарвлення. Facebook видалив ці сторінки як такі, що порушують правила користування соцмережею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук