Обвалений фасад львівської поліклініки №1 відреставрують

Роботи триватимуть до кінця року

Головні новини Львова 04.02Богдан Опока, 4 лютого 2019, 18:05 1105 0

У будинку, що на вулиці Руській, 20 у Львові, почнуть реставраційні роботи. Оновити фасад 1-ї поліклініки вирішили після того, як на тротуар обвалилась частина гіпсової ліпнини. Через це спершу перенесли трамвайну зупинку, а вже потім встановили риштування.

Ремонтувати фасад розпочнуть з початком весни. Ремонт передбачає відновлення штукатурки фасаду, колон та інших елементів декору. Окрім того, з поверхні будинку видалять наліт та бруд. Останній етап робіт — надання вікнам автентичного вигляду, а також оновлення елементів оздоблення з металу і кераміки у гуцульському стилі. Відреставрований фасад львів’яни зможуть побачити аж наприкінці року.

Начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець розповідає про історію цього будинку: «Будинок на вул. Руська, 20 збудований у 1905−1906 рр. за проектом українського архітектора Івана Левинського для страхового товариства «Дністер». Іван Левинський фактично мав фабрику для будівництва та проектування. Він мав і проектувальне бюро, і будівельну фірму, котра виготовляла кахлі, мав художників, які робили розписи. До роботи в цього будинку він залучив 2 своїх працівників: Тадеуша Обмінського, котрий робив аранжацію зовнішнього вигляду, та українця на прізвище Лушпинський, котрий, власне, робив аранжацію інтер’єру. Саме йому належить авторство стінопису сходової клітки, який вдалося відкрити минулого року».

Збудували його в особливому стилі під назвою гуцульська сецесія — це архітектурний стиль, що розвивався у Львові наприкінці XIX — на початку XX століття. Його особливістю було використання традицій народної архітектури, зокрема карпатської.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук