Генпрокуратура Росії перевірить законність визнання незалежності республік Прибалтики

Нещодавно російське відомство визнало незаконним рішення про передачу Криму Україні в 1954 році

СвітОксана Руда, 30 червня 20150
Генпрокуратура Росії перевірить законність визнання незалежності республік Прибалтики

Генеральна прокуратура Росії почала перевірку законності визнання незалежності республік Прибалтики Держрадою СРСР в 1991 році. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.

«Юридично рішення про визнання незалежності країн Балтії неповноцінне через те, що воно приймалося неконституційним органом», – прокоментував відповідний депутатський запит до Генпрокуратури РФ співрозмовник агентства.

На його думку, відповідь на це звернення «буде аналогічним запиту щодо Криму».

Співрозмовник агентства нагадав, що російська Генпрокуратура вже визнала незаконним рішення про передачу в 1954 році Криму зі складу РРФСР до складу України, проте, за його словами, це рішення не має реальних правових наслідків.

«Генпрокуратура РФ лише констатувала факт, а саме те, що передача Криму Україні за часів Микити Хрущова відбулася не на конституційній основі, оскільки відповідні рішення ухвалювалися не повноважними органами влади», – додав співрозмовник агентства.

За його словами, «в нинішніх умовах і реаліях немає того владного органу, який міг би скасувати це рішення. Хоча такої необхідності вже і немає, оскільки Крим знову перебуває у складі Росії, і питання перейшло в політичну площину», – наголосив він.

Разом з тим він вважає, що відповідь Генпрокуратури на запит має бути «більш зваженою».

«Визнаючи незаконними ті чи інші доленосні рішення, можна зайти надто далеко, аж до проблеми легітимності створення СРСР та інших держав», – зазначає джерело.

Тому, «при прийнятті подібних рішень по депутатських запитах треба враховувати не тільки правовий, але й політичний аспект порушуваних проблем».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук