Генпрокурор України визнав, що йому бракує юридичної освіти

Для того, щоб Луценко став генпрокурором, ухвалювали спеціальний закон

Генеральний прокурор Юрій Луценко зізнався, що відсутність юридичної освіти часом заважає йому у роботі.

«Я не схильний жартувати при відповідях на будь-яку частину діяльності ГПУ, це надто важка і відповідальна посада. Так, мені заважає відсутність юридичної освіти. Це правда… і я мушу інколи визнавати свої помилки», – сказав керівник ГПУ під час звіту у Верховній Раді в середу, 24 травня, повідомив Укрінформ.

Водночас він зауважив, що має достатньо політичної волі і енергії, щоб примусити юристів працювати швидко і в рамках закону.

Луценко висловив переконання, що наступним генпрокурором буде людина з юридичною освітою.

«Бо я доламаю каральну і політизовану систему ГПУ і зроблю з неї нормальну європейську інституцію, де кожен прокурор і слідчий не буде відчувати жодного страху перед тим, що мусить робити по закону», – заявив Луценко.

Нагадаємо, основною перешкодою для того, щоб Луценко зміг стати генеральним прокурором, була відсутність у нього юридичної освіти. У зв’зязку з цим Верховна Рада прийняла, а президент підписав закон, що дозволяє призначати генеральним прокурором кандидата без юридичної освіти і досвідом роботи в законодавчому та правоохоронному органі. Для порівняння, раніше встановлювалося, що кандидат на посаду генпрокурора повинен мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук