Головнокомандувач ЗСУ назвав умову скасування обов’язкового призову
Призов до армії скасують після появи в Україні системи підготовки резерву
До теми
У довгостроковій перспективі в Україні має бути вибудована така система, щоб кожен громадянин міг за потреби захистити свій дім і свою країну, а також надати першу медичну допомогу. Після цього держава зможе повністю відмовитися від призову на строкову службу, заявив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак.
«Чи планує армія взагалі відмовлятися від призову – ви знаєте, у нас є в перспективі таке бачення. Але це може бути тільки тоді, коли в нас буде система підготовки резерву. Якщо ми створимо таку систему роботи, щоб кожен біля свого дому був мінімально готовий захистити його», – сказав Хомчак в ефірі телеканалу «Україна» у середу, 14 жовтня.
За його словами, громадяни повинні навчитися надавати собі та оточуючим першу медичну допомогу в разі потреби, що має допомогти рятувати життя.
При цьому головнокомандувач ЗСУ визнав, що створення такої системи займе не один рік, але він запевнив, що вже зараз у Збройних силах є розуміння, якою така система має бути.
«Такі системи потребують фінансування, підготовки кадрів, починаючи від звичайних цивільних громадян і до голів громад та вищого керівництва держави. Коли така система запрацює, тоді ми зможемо говорити про скасування строкової служби, адже в ній більше не буде необхідності», – наголосив Хомчак.
Він додав, що цьогоріч було зменшено кількість призовників і запевнив, що зараз армія укомплектована повністю.
Нагадаємо, розмови про скасування обов’язкового призову в Україні тривають з другої половини 2019 року. Найактивніше про це говорив міністр оборони Андрій Загороднюк, який обіймав цю посаду з 29 серпня 2019 року до 4 березня 2020 року. В листопаді 2019 року Загороднюк навіть обіцяв показати план відмови від обов’язкового призову, який передбачав концепцію сильної територіальної оборони.