Хакери опублікували 175 гігабайтів російських документів про РПЦ і війну на Донбасі

Хакери також опублікували документи про фальсифікацію в Росії історії зі збиттям бойовиками над Донбасом малайзійського літака

СвітВолодимир Пиріг, 26 січня69911

Проект Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) у п’ятницю, 25 січня, оприлюднив масштабну колекцію документів з Росії, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації.

Більшість матеріалів, які проливають світло на російську війну в Україні, а також на зв'язки між Кремлем і Російською православною церквою, тощо, були опубліковані раніше в Росії, Україні та інших країнах. Об’єм матеріалу – 175 гігабайтів, пише «Українська правда» з посиланням на The New York Times.

Як зазначила група DDoSecrets у своєму Twitter, основні файли нової колекції під назвою «Темний бік Кремля» включають «сотні тисяч повідомлень і файлів російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів і націоналістів/терористів в Україні».

Документи включають об'ємний архів матеріалів з МВС Росії, який WikiLeaks відмовився публікувати у 2016 році. Також опубліковано багато російських електронних листів та інших матеріалів, отриманих хакерською групою «Шалтай Болтай», документи російського експортера зброї «Рособоронекспорт» і матеріали щодо фальсифікації історії падіння в Україні малайзійського пасажирського літака рейсу MH17 у липні 2014 року.

Новий сайт працює приблизно за моделлю WikiLeaks – запрошуючи хакерів та інформаторів надсилати конфіденційні документи.

The New York Times пише, що українські хакери наполегливо працювали над викриттям російської таємної діяльності в окупованому Криму та ОРДЛО, бізнесмени використовували хакерів проти суперників, активісти прагнули викрити правопорушення з боку поліції та силових структур.

«Отримані архіви електронних листів і внутрішніх документів були розміщені по всьому інтернету, а нова колекція прагне зібрати все в одному місці», – йдеться в матеріалі.

Емма Бест, журналістка з Бостона, яка допомагала організувати DDoSecrets, повідомила виданню, що сайтом займається менше 20 осіб, які живуть у різних країнах, однак більшість з них воліють залишатися неназваними.

Бест розповіла, що близько двох тижнів тому, коли матеріал щодо РФ було зібрано, але ще не опубліковано, хтось спробував стерти один із серверів групи.

У зв'язку з цим група прискорила публікацію матеріалів на кілька тижнів і зберегла копії архіву в кількох місцях, щоб запобігти його знищенню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук