Депутати хочуть скасувати у Львові транспортну схему
Депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Андрій Хомицький на сесії міськради запропонував скасувати транспорту схему. Це питання депутати внесли у порядок денний.
Водночас міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що транспортна схема у Львові, яку розробили спеціалісти "Львівської політехніки" та «Луїс Бергер» - одна з кращих.
«Ми сьогодні маємо одну з найкращих транспортних схем, яку зараз впроваджуємо. Цю схему розробила компанія «Луїс Бергер» з Львівською політехнікою», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, депутати запропонували додатковим питанням сьогодні розглянути питання про скасування рішення виконавчого комітету щодо транспортної схеми.
Як повідомили у юридичному управлінні мерії, проект ухвали про скасування транспортної схеми міста незрозумілий. Юридичне управління міста подало свої висновки щодо цього проекту ухвали.
Як зазначено у зауваженнях юридичного управління, «відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому пунктом 15 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради відноситься вирішення питання про скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень. Проте у проекті згаданої ухвали не зазначаються будь-які підстави для скасування актів виконавчого комітету та не вказується яким саме актам законодавства чи рішенням ради вони не відповідають. Більше того, відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством відноситься до безпосередніх повноважень саме виконавчих органів міської ради та не належить до компетенції сесії міської ради. Слід зазначити, що згідно п.4 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. N 1081 організатором на автобусному маршруті загального користування є виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.
Крім цього, ухвалою міської ради № 3704 від 08.07.2010р «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», визначено, що затвердження міських автобусних маршрутів, міських стоянок таксі, відкриття та закриття міських автобусних маршрутів загального користування з одночасним внесенням змін до реєстру маршрутів та внесення змін постійного характеру до міських автобусних маршрутів (продовження, скорочення, зміна шляху проходження між зупинками), введення або вилучення зупинок та/або зміна графіків руху у порядку, передбаченому чинним законодавством України належить до компетенції виконавчого комітету міської ради», - йдеться у зауваженні.