Завтра до Львова привезуть мощі святого Івана Боско
У суботу, 6 квітня, до Львова привезуть мощі святого Івана Боско. Упродовж кількох днів святі мощі можна буде вшанувати в кількох львівських храмах.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
6 квітня о 16:30 паломники розпочнуть урочисту ходу за саркофагом від вул. Личаківської, 232 до Храму Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175).
До 9 квітня мощі зберігатимуться у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, Архикатедральному Соборі святого Юра та Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ.
Після 8 квітня їх перевезуть до монастиря Сестер Салезіянок і того ж дня – до Архикатедрального Собору святого Юра.
Вранці 9 квітня мощі Боско привезуть до Катедрального Собору Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ. О 16:00 мощі транспортуватимуть з Катедри до Перемишлян Львівської області.
«Католицька Церква, відповідно до своєї традиції, вшановує святих і вшановує їхні мощі. Вшанування святих свідчить про великі діла Христа в Його слугах і пропонує їх вірним як приклади для наслідування. Мощі – це останки мучеників і святих, чиї тіла були на землі живим храмом Святого Духа і засобами здобуття героїчних чеснот. Вшановуючи мощі, християни вірять не в «міць», не в «могутність» чи силу самих по собі останків святих, а в молитовне заступництво перед Богом тих святих, чиї мощі є перед ними. Вони збуджують у серцях почуття близькості до слуг Божих, які жили колись у цих тілах. Отже, мощі святих є своєрідними каталізаторами, які підносять молитовний стан вірних», - розповідає отець Юрій Смакоус.
6 квітня о 15.00 на честь прибуття мощей до Львова салезіянська молодь організує флеш-моб на пл. Ринок.
Довідка
Мощі св. Івана Боско «мандрують» місцями присутності чернечого згромадження, яке і заснував цей святий — Салезіянського Товариства Св. Івана Боско. Це одне з найбільших чернечих згромаджень католицької церкви, до якого належать близько 17 000 отців та братів, які працюють у 130 країнах світу. Своїм головним завданням салезіяни вважають всебічний розвиток молодої людини на основі християнських цінностей і за допомогою славнозвісної «запобіжної системи» виховання о. Івана Боско, яка полягає у тому, щоб запобігти помилкам та гріхам дітей, створюючи добрий родинний дух і захоплюючи їхню увагу цікавими заняттями.
Серед відомих українських салезіян є отець Степан Чміль — перший український салезіянин, один з вихователів теперішнього Папи Римського Франциска, а також владика Андрій Сапеляк – перший український єпископ цього згромадження і перший єпископ для українців греко-католиків в Аргентині.