Катерину Амосову вдруге поновили на посаді ректорки медуніверситету ім. Богомольця

МОЗ заявило, що рішення поновлення є суддівським свавіллям

Катерина Амосова

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ МОЗ про звільнення Катерини Амосової з посади ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та заборонив обіймати цю посаду будь-кому, крім неї. Таке рішення суд ухвалив 20 грудня, повідомила прес-служба міністерства.

У МОЗ заявили, що оскаржуватимуть це рішення та звернуться до поліції зі скаргою на суддю, який його ухвалив. Також міністерство назвало рішення Окружного адміністративного суду Києва «прямим свідченням суддівського свавілля».

Прес-служба зазначила, що суд фактично вирішив трудовий спір, який не є в його компетенції, оскільки така справа вже розглядається Печерським райсудом Києва.

Крім того, в МОЗ наголосили, що відповідно до закону «Про вищу освіту» МОЗ України є засновником, власником та розпорядником коштів державного університету НМУ ім. О.О. Богомольця. «Натомість суд вирішив за власника, хто може очолювати університет, та фактично передав управління фінансами Катерині Амосовій», – йдеться в повідомленні.

«МОЗ України розцінює таке порушення закону, коли суд бере на себе функції власника, загрозливим для правової безпеки країни. Міністерство оскаржуватиме рішення суду та звернеться до Нацполіції зі скаргою на відповідного суддю», – повідомила прес-служба МОЗ.

Як писав ZAXID.NET, 20 лютого 2018 року МОЗ відсторонило Катерину Амосову від виконання обов’язків ректора медичного університету ім. Богомольця через зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів. У відповідь на це 26 лютого деякі студенти та колектив Національного медуніверситету імені Богомольця оголосили безстроковий страйк, заявивши, що МОЗ змушувало їх порушувати закон. Але вже через два дні Амосова закликала припинити страйк.

2 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора Національного медичного університету імені Богомольця, а через кілька днів МОЗ знову відсторонило її від посади. Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

У МОЗ раніше повідомляли, що в березні комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою, а 16 квітня її звільнили з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту.

2 жовтня Міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректора медичного вишу після того, як поновило її на цій посаді, виконуючи постанову Печерського районного суду столиці від 20 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук