Керівники культурних установ Львова просять передати колишній інтернат Центру опіки сиріт

Керівники культурних установ Львова просять передати колишній інтернат Центру опіки сиріт
фото ZAXID.NET
Будівля колишньої школи-інтернату на вул. Короленка, 7 у Львові

Керівництво культурних установ Львова звернулось до голови Львівської облради Олександра Ганущина та голови Львівської ОДА Олега Синютки із проханням передати Центру опіки сиріт УГКЦ будівлю на вулиці Короленка, 7. Відповідний лист-звернення із підписами 32-х директорів шкіл, музеїв та народних домів передали у п'ятницю, 8 лютого. Про це ZAXID.NET повідомив голова Центру опіки сиріт о. Роман Прокопець.

Нагадаємо, раніше Центр опіки сиріт звертався до облради, щоб килишню школу на вул. Короленка, 7 передали сиротам, оскільки своєї будівлі Центр немає і змушений працювати із дітьми у понад 20 різних приміщеннях. Із аналогічним проханням до ЛОР двічі зверталась і мерія Львова. Проте комісія із питань комунального майна та приватизації ЛОР його не підтримала. Своє рішення облрада аргументує тим, що виручені від продажу кошти у тому числі планують скерувати на потреби дитячої поліклініки «ОХМАТДИТ», Львівської обласної клінічної лікарні, а також ліцею імені Героїв Крут.

Після відмови ЛОР Центр опіки сиріт збирає кошти, щоб викупити будівлю колишнього інтернату в ЛОР з аукціону. На покупку приміщення інтернату необхідно зібрати до 27 лютого щонайменше 29 млн грн. Наразі зібрали лише близько 250 тис. грн.

Керівники 32 культурних установ Львова вирішили підтримати Центр, і звернулись до очільників області із проханням передати будівлю сиротам. Серед тих, хто підписав зверненнядиректори львівських народних домів, шкіл мистецтв, музеїв, театрів тощо. Зокрема, директор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса Микола Береза, директор Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького Роман Назаровець, директор Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» Ольга Гончар та інші.

«Ми, керівники культурних інституцій Львова, звертаємось з проханням підтримати Центр опіки сиріт. Висловлюємо колективне прохання передати приміщення у власність територіальної громади Львова для подальшого розміщення там «Цетру опіки сиріт» та розгортання діяльності на засадах благодійності та милосердя», — йдеться у тексті звернення.

Текст звернення підписали 32 керівники культурних закладів Львова

Усі 32 керівники, які підписали лист, вважають, що діяльність Центру опіки сиріт є надзвичайно важливою, а тому «підтримка цієї місії та сприяння у розвитку — це наш спільний безсумнівний обов’язок».

«Сподіваємось, що отримавши лист, Львівська облрада все-таки передумає продавати приміщення і передасть його Центру. Копії листів також плануємо надіслати усім депутатам ЛОР, щоб вони підтримали нас»,зазначив ZAXID.NET о. Роман Прокопець.

Довідка: Центр опіки сиріт УГКЦ утворила понад 10 років тому для опіки дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей із шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів, будинків сімейного типу, розподільників, комунальних будинків дитини. Центр дбає про духовне збагачення сиріт та забезпечує дітям фізично-моральну підтримку.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук