Клімкін запропонував обговорити запровадження в Україні латинки поряд з кирилицею

Український міністр закордонних справ почав дискусію у своєму Facebook

СуспільствоВолодимир Пиріг, 27 березня 201813763
Клімкін запропонував обговорити запровадження в Україні латинки поряд з кирилицею
фото Reuters
Павло Клімкін пропонує використовувати в Україні і латинку, і кирилицю

Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав обговорити ймовірне запровадження в Україні латинки поряд з кириличною абеткою. Про це він написав у Facebook, вказавши, що до такої ідеї його спонукала пропозиція історика та журналіста з Польщі Зємовіта Щерека.

«Зємовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю. Наша мета – формування української політичної нації, тому маємо працювати на те, що нас об’єднує, а не роз’єднує. З іншого боку, чому б не подискутувати?», – написав Клімкін.

Він уточнив, що розмова про роль України в центральноєвропейській спільноті відбулася у понеділок, 26 березня, за участі журналістів, письменників та колишніх політиків.

Нині серед слов’янських країн кирилицею послуговуються Україна, Білорусь, Росія, Македонія, Чорногорія, Сербія, Болгарія та Боснія і Герцеговина. З-посеред колишніх радянських тюркомовних республік тільки Казахстан і Киргизстан зберегли кирилицю. Але торік президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про поступове, до 2025 року, переведення казахської мови з кирилиці на латинку. А ось у Киргизстані президент Алмазбек Атамбаєв висловлював сумнів у можливості переходу на латинку, повідомило Радіо Свобода. Після розпаду СРСР тюркомовні Азербайджан і Туркменістан перейшли на латинку відразу, Узбекистан користується латинкою і кирилицею радянських часів паралельно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук