Колишнього управителя ТЕЦ Дубневичів запідозрили в крадіжці газу на 370 млн грн
Компанія керувала теплоелектроцентралями впродовж 2018-2019 років
До теми
- Брати Дубневичі переписали ТЕЦ у Новому Роздолі і Новояворівську на своїх синів ZAXID.NET
-
Газ подвійного призначення.
Як Дубневичі заробили у Новому Роздолі та Новояворівську ₴775 млн на різниці тарифів на газ ZAXID.NET - Відомий львівський суддя поскаржився на обшук його житла у «справі Дубневичів» ZAXID.NET
Слідчі слідчого управління ГУНП у Львівській області підозрюють, що компанія ПП «Гарант Енерго М», яка була управителем арештованих ТЕЦ у містах Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області, під час свого урядування несанкціоновано відбирала державний газ, який належить «Укртрансгазу».
Як повідомив сайт «Наші гроші», про підозри в крадіжці газу стало відомо з низки клопотань щодо доступу до документів ПП «Гарант Енерго М» в межах кримінального провадження №12019140000000809 від 19 листопада 2019 року (ч. 3 ст.191 ККУ «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Збитки, згідно із підрахунками державного «Укртрансгазу», становлять близько 370 млн грн.
Як йдеться в ухвалі Галицького райсуду Львова від 3 грудня 2019 року, 19 листопада 2019 року до слідчого управління Головного управління Нацполіції у Львівській області надійшла заява «Укртрансгазу» із повідомленням про те, що в період січня-квітня місяця 2019 року службові особи ПП «Гарант Енерго М» несанкціоновано відібрали природний газ із газотранспортної системи, чим вчинили привласнення майна «Укртрансгазу».
Як стверджує т.в.о. президента правління «Укртрансгаз», службові особи ПП «Гарант Енерго М», не маючи жодного підтвердження обсягу природного газу, без укладення договору з постачальником та не перебуваючи у реєстрах споживачів українських постачальників газу, здійснили у згаданий вище період часу несанкціонований відбір природного газу з газотранспортної системи на загальну вартість 370,65 млн грн, що складається з вартості природного газу, зокрема відібраного по договору №1811000689/Новояворівськ від 30 листопада 2018 року на суму 180,23 грн. та за договором №1811000692/Новий Розділ тією ж датою на суму 190,41 млн грн.
Як писав ZAXID.NEТ, фактичними власниками ТЕЦ в Новому Роздолі та Новояворівську, через «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія», є народний депутат восьмого скликання Богдан Дубневич та народний депутат дев’ятого скликання Ярослав Дубневич.
Навесні 2018 року майнові комплекси цих двох ТЕЦ арештували у межах розслідування справи про крадіжку державного газу. Згідно з даними Національного антикорупційного бюро, зазначені вище компанії Дубневичів взяли у НАК «Нафтогаз України» понад 500 млн м3 природного газу за пільговою ціною нібито для постачання тепла населенню, але використали цей обсяг газу у власних комерційних інтересах для виробництва електричної енергії, яку продали потім за ринковою ціною та отримали прибуток у 2 млрд грн. Потім гроші перерахували на підконтрольне Дубневичам ТОВ «Корпорація КРТ», а звідти – на компанії на Кіпрі та в Латвії, пов’язані з тими ж Дубневичами та членами їхніх родин. Опісля частину коштів, як вважають детективи НАБУ, повернули іншим українським компаніям братів у формі кредитів, пов’язаних із народними депутатами. «Нафтогаз» оцінив свій збиток від цієї оборудки у 1,42 млрд грн.
Після арешту майнові комплекси ТЕЦ передали Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке визначило для них нового управителя – маловідому київську фірму «Гарант Енерго М». Проте за рік, в листопаді 2019 року, АРМА розірвало договір з «Гарант Енерго М» через те, що підприємство не забезпечило підготовку двох станцій до опалювального сезону. За час урядування приватна компанія заборгувала державі майже 700 млн грн за спожитий газ.
Нещодавно брати Дубневичі переписали ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія-Новояворівськ», які є власниками теплоелектроцентралей, на своїх синів.
Окрім того, компанії оскаржували призначення ПП «Гарант Енерго М» управителем майна ТЕЦ на тій підставі, що приватне відприємство не мало відповідних дозволів для керування такими об'єктами. Зокрема, рішенням Окружного адміністративного суду Києва 19 грудня 2019 року за позовом ТОВ «Енергія-Новояворівськ» було визнано протиправним рішення АРМА про визнання «Гарант Енерго М» управителям майного комплексу ТЕЦ в Новояворівську.
До слова, згідно із чинним законодавством, якщо буде скасовано арешт ТЕЦ, то їх впродовж трьох днів мають повернути власникам, себто компаніям братів Дубневичів.