Комітет Ради схвалив законопроект, що дозволяє кандидату в генпрокурори не мати юридичної освіти

Комітет Ради схвалив законопроект, що дозволяє кандидату в генпрокурори не мати юридичної освіти
Голова комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін

Профільний комітет Верховної Ради рекомендув прийняти законопроект №4481, який дозволить кандидату на посаду генерального прокурора не мати вищої юридичної освіти  і стажу роботи прокурором, повідомив «Інтерфакс-Україна».

 «Сьогодні на комітеті колеги розглянули законопроект №4481, який чітко визначає і вносить поправку до ст. 40 закону «Про прокуратуру», хто може бути прокурором, і там змінили деякі речі, що дозволяють людині, яка не працювала в прокуратурі і не мала прокурорського стажу, і не має юридичної освіти, очолити Генпрокуратуру», – сказав голова комітету, народний депутат від «Батьківщини» Андрій  Кожем’якін.

Він зазначив, що цей законопроект дає можливість президенту України «виконати свої обов’язки і внести кандидатуру тієї людини, яку він забажає».

Законопроект №4481 передбачав п’ять років стажу роботи в правоохоронних органах, але депутат Король запропонував комітету скоротити цей строк до трьох років стажу. Члени комітету його підтримали, повідомила Українська правда.

У той же час комітет Ради відхилив інший законопроект про зміни до закону «Про прокуратуру», №4469 депутатів від БПП Руслана Князевича та Алєксєєва.

Лідер фракції БПП Юрій Луценко, чию кандидатуру обговорюють на посаду генпрокурора, заявив, що рекомендований комітетом законопроект дозволяє йому стати генеральним прокурором, але не дає можливості набрати до себе в команду «таких же людей з-поза системи».

 «Майбутній генпрокурор може бути зі сторони, але він не може завести в прокуратуру нові обличчя, нових людей, наприклад, на рівень обласної або, як в законі написано, регіональної прокуратури, можна взяти тільки того, хто відпрацював в органах прокуратури не менше п'яти років, а в Генеральну прокуратуру можна взяти слідчим, який повинен дати, нарешті, суспільству результат тільки того, хто відпрацював 10 років в цій системі. Це називається зв’язати руки і ноги і зробити винним за все того, хто займе цю високу посаду», - зазначив він, повідомив телеканал «112.Україна».

Нагадаємо, до Верховної Ради внесли два законопроекти про внесення змін до закону про прокуратуру, які дозволять очолити Генпрокуратуру особі без юридичної освіти.

 На посаду генпрокурора претендує голова фракції БПП Юрій Луценко. Нагадаємо, Юрій Луценко три роки працював в сфері права – в якості міністра внутрішніх справ.

Лідер об'єднання «Самопоміч» Андрій Садовий на зустрічі із президентом назвав наругою над здоровим глуздом висування Луценка на посаду генпрокурора.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук