Конкурс на посаду голови Державного бюро розслідувань перенесли

Рішення прийняли через скаргу щодо неналежної якості тестових завдань та необхідності їхнього коригування

СуспільствоРоман Ганкевич, 30 вересня 20163650
Ілюстративне фото

Тестування кандидатів на керівні посади до Державного бюро розслідувань перенесли на пізніший строк, але не більше ніж на три тижні. Таке рішення одноголосно 30 вересня прийняла комісія з проведення конкурсу, повідомляє «Тиждень».

Як зазначається, тестування перенесли через скаргу кандидата на посаду директора ДБР Анатолія Матіоса щодо неналежної якості тестових завдань та необхідності їхнього коригування і виправлення.

«У зв'язку з поданням звернення Матіоса А. В. листа зі скаргою... у зв'язку з необхідністю вивчити інформацію, викладену в листі та з метою врахування обґрунтованих зауважень (за їх наявності) перенести тестування кандидатів, призначене на 1.10 та 8.10 на пізнішу дату, але на строк не більше, ніж три тижні», – йдеться у рішенні комісії.

У своїй скарзі Матіос зазначив, що частина тестових завдань ґрунтується на застарілому законодавстві, використовуються дискусійні питання, відповіді на які неоднозначні, а також є завдання із кількома частково правильними відповідями. Загалом, як зауважив він у скарзі, понад 200 тестових завдань мають помилки і недоліки, що на його думку, складає 10% від їхньої загальної кількості.

Між тим, заступник міністра юстиції та секретар комісії із проведення конкурсу Наталія Севостьянова, підкреслила: «Я продивилася тести, і не побачила суттєвих недоліків. Але ми проводимо важливий конкурс і не можемо допустити, щоб були підстави для його затягування або оскарження результатів у судах. Усі експерти мають підготувати відповіді».

Запрошені на засідання комісії експерти, не змогли з’явитися через об’єктивні причини. Однак на засіданні зачитали лист із поясненням експерта Миколи Хавронюка, професора кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Він зазначив, що був великий обсяг роботи, а відтак в тестових завданнях справді можуть бути помилки, тому що група експертів готувала сотні питань. Проте, за словами експерта, названа Матіосом кількість завдань із помилками не відповідає дійсності.

Зазначимо, що йдеться, зокрема, про конкурс на посаду директора, першого заступника і заступника директора Державного бюро розслідувань. Тестування мало початися у суботу, 1 жовтня, об 11:00.

Як повідомлялося, закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань  – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова нового відомства загальмувалася.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук