Львівські лікарні прийняли торік понад 200 поранених майданівців

СуспільствоІрина Ващишин, 16 лютого 20151760

У медичні заклади Львова минулоріч за час подій на Майдані звернулась 221 людина. Про це сьогодні, 16 лютого, повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

За його словами, саме львівські медики першими в Україні зголосились приймати усіх потерпілих. Відтак лише до лікарні швидкої медичної допомоги госпіталізували 130 майданівців, з яких 24 скерували на лікування за кордон.

«Ми пам’ятаємо, як переслідували потерпілих у київських лікарнях і самих медиків. Як поранених забирали з приймальних покоїв. Тому ми виступили з ініціативою і публічно заявили на львівському Майдані, що будь-кого з будь-якої області будемо приймати. У соцмережах лікарі Міської дитячої клінічної лікарні, 1-ї, 5-ї, 8-ї та інших лікарень поширювали інформацію, що ми всіх будемо приймати», – розповів Володимир Зуб.

Але до 20 лютого через тиск силовиків травми пацієнтів оформляли як побутові. «Ми робили все, щоб убезпечити учасників протестних акцій. Після 20 лютого пацієнти відкрито почали надходити до нас, і ми вже могли їх обліковувати. Згодом ми зверталися до людей, які потрапили до нас до 20 лютого, аби правдиво оформити їм документи. Але ці люди до нас не звертались», – додав Володимир Зуб.

Тому остаточної кількості поранених від грудня 2013-го до 20 лютого 2014 року львівські медики не мають. Припускають, що приблизно це було 300 людей, з яких близько 200 госпіталізували.

Травми, з якими люди надходили, були вражаючими, – зазначив Зуб. Це були вогнепальні поранення голови, рук та ніг, складні переломи кінцівок, зокрема переломи ключиці, які свідчили про сильні удари палицею. Чимало було також травматичних ампутацій кистей рук – коли люди намагались відкинути від себе вибухівку або поцілити нею.

«Я хочу ще раз подякувати всім медичним працівникам, які взяли в цьому участь, вдень і вночі надавали допомогу постраждалим», – зазначив Володимир Зуб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук