Львівські медики готові страйкувати через урізання надбавок

Працівникам екстреної медичної допомоги на 30% зменшили зарплатню

СуспільствоЮрій Герун, 5 вересня 2016, 19:43 2222 0

Львівські лікарі на межі страйку. Вдатись до такого радикального методу їх змусили фінансові проблеми. Відтепер в обласному бюджеті не передбачено коштів для надбавок працівникам екстреної медичної допомоги. І без того не товсті гаманці слуг Гіппократа зменшаться на 30%.

Йдеться про надбавки у розмірі 15% за особливий характер і 15% за особливі умови праці, прийняті постановою уряду Азарова ще у березні 2013 року. Сьогодні ж, за словами чиновників, на такі витрати немає коштів.

Сьогодні, 5 вересня, на екстрених зборах трудового колективу у приміщенні Львівської обласної клінічної лікарні медики вирішили звернутись до міської та обласної рад, аби ті таки відшукали кошти для фінансування надбавок. Якщо ж голосу лікарів не почують ― готові страйкувати.

«Ситуація із заробітною платою є критичною, інакше ми б не йшли на такі безпрецедентні кроки. Тому що по станції є дефіцит заробітної плати і власне це є економія близько 2 млн. Власне ці кроки необхідні, щоб апелювати до Києва, що ми свій ресурс вичерпали. Помагайте нам фінансово», ― зазначає начальник департаменту охорони здоров’я львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка.

Медики ж, які й так на сухому пайку, довго терпіти не збираються.

«Я маю стажу 12 років, маю практично всі надбавки, крім категорії. На руки я отримував близько чотирьох тисяч і зараз більше тисячі зняли», – каже лікар невідкладних станів Степан Железняк.

8 вересня засідатиме бюджетна комісія облради. І тоді стане відомо, чи будуть медики лікувати людей чи страйкувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук