Львівський лікар назвав шість небезпечних симптомів коронавірусу
У випадку появи таких симптомів зволікати не варто
Львівщину віднесли до «червоної зони», нові обмеження вступають в силу з 25 березня. Останній тиждень щодоби коронавірус лабораторно підтверджували у майже 1000 хворих, були дні, коли їх було і понад 1000. Мова йде лише про тих,хто пройшов ПЛР-тестування.
Насправді хворих значно більше, адже не всі проходять ПЛР-тестування. На жаль, не всі після появи перших симптомів звертаються по допомогу до сімейних лікарів. Є значна частина людей, які лікуються вдома самі і сподіваються, що все минеться. Утім, лікарі в один голос твердять: коронавірус агресивніший, перебіг захворювання став важчий. До лікарень потрапляє все більше людей з різними ускладненнями, серед них є багато пацієнтів молодого віку.
Відомий львівський сімейний лікар Ігор Заставний назвав шість симптомів, при яких негайно треба звернутися по медичну допомогу. Якщо з візитом зволікати, то можна запізнитися.
За словами Ігоря Заставного, до сімейного лікаря треба звертатися при появі перших симптомів. Є так звані «червоні прапорці», за якими хворим на коронавірус рекомендують стежити. І як тільки вони з’являються, негайно звернутися до лікаря.
Симптоми, при яких треба відразу звернутися до лікаря або викликати швидку:
- температура тіла вище 39 градусів, яка не збивається жарознижуючими препаратами;
- тривале запаморочення, навіть у сидячому положенні;
- нестримний сухий кашель (коли людина майже безперестанку кашляє весь день);
- відчуття спантеличення, коли людина не знає, де вона знаходиться, котра зараз година;
- задишка;
- різка загальна слабкість, коли хворий не може дійти навіть до вбиральні.
«При появі отих симптомів, хворий у робочі години повинен звернутися до свого сімейного лікаря. Якщо це сталося вночі, викликати «швидку» або діяти відповідно до рекомендацій свого лікаря, а вранці вже зв’язатися з лікарем. Це загрозливі для здоров’я симптоми, тому зволікати не можна», – каже Ігор Заставний.
Хворих зараз, каже сімейний лікар, дуже багато. Хворіє багато молодих людей, вони значно частіше потрапляють до лікарні, ніж це було під час другої хвилі коронавірусу.
«Зараз, як на мене, навіть трохи помінявся фокус, якщо так можна сказати, старших людей на молодих. Старші люди хворіють помірно, а молоді важче. І зараз є багато хворих дітей. Якщо раніше діти мали один день температури і все, то зараз вони хворіють значно серйозніше, чого раніше ми не спостерігали. Хворіють діти до року й після року, різного віку», – підсумував лікар.
Як швидко і довго буде тривати третя хвиля коронавірусу, певною мірою залежить і від нас з вами, каже лікар. Маски, безпечна дистанція, особиста гігієна – це те, що може зробити кожний.