Львівський митець Володимир Риботицький влаштував виставку до 75-річчя
Ретроспективна експозиція малярства – у Національному музеї
До 75-річного ювілею львівський художник Володимир Риботицький влаштував чергову персональну виставку у Національному музеї. Митець представив ретроспективне малярство. Це з півсотні робіт, творених від 70-их років і до сьогодення. Оглянути їх можна до другої неділі жовтня.
Любов до малювання у нього з дитинства. Це згодом він навчатиметься у Романа Сельського та Данила Довбошинського в теперішньому коледжі імені Труша і в Академії мистецтв. А пробудиться його хист до живопису ще у сьомому класі, коли однокласниця-відмінниця, що матиме проблеми з малюванням, проситиме викладача про п’ятірку.
«Хіба ти попросиш Влодка Риботицького. Він тобі намалює. І тоді я тобі поставлю за то високу оцінку», ‒ сказав тоді вчитель. Мені навіть трішки подобалась Марійка. І я з великою радістю, прийшовши зі школи, відкинув усе і зразу взявся за той малюнок. Думав, що ж я їй намалюю? Вирішив: портрет Шевченка», ‒ поділився спогадами митець Володимир Риботицький.
Той портрет Кобзаря тоді вселив малому Володимиру віру у свій талант.
«Ну, коли я приніс, викладач каже: Ооо, дуже гарно! П’ять я ставлю Риботицькому, а Марійці ставлю чотири. Але четвірка її задовольняла. «А робота йде на виставку ‒ тоді додав вчитель», ‒ розповів митець.
Тепер у доробку художника — з десяток персональних експозицій. Половину з них митець влаштував у США. А вперше у мистецькі кола Володимир Риботицький увійшов, коли вибрався з дружиною до Дземброні. Туди колись з’їжджалися знані художники. Там Риботицькі, працюючи над етюдами, познайомилися зі Сельським.
«Сельський так зверху, з балкона, дивився у льорнетку, у бінокль на нас. А вже згодом він нам розкаже, що відразу вгадав, наче ми молоді художники зі Львова, бо небо малювали не розбілено, а дуже темне, насичене», ‒ пригадав пан Володимир.
Виставка триватиме до 8 жовтня у філії Нацмузею, що на вулиці Драгоманова, 42.