33-річна львів’янка, яка хоче стати пожежницею, склала перші тести

Попереду ‒ медкомісія та нормативи з фізпідготовки

Головні новини Львова 06.02Ірина Панчишин, 6 лютого, 17:35 1157 0

Львів’янка Юлія Яригіна може стати першою пожежницею у Львові. Хоч ще минулого тижня Служба з надзвичайних ситуацій їй відмовила у такій посаді, мовляв, жінкам гасити пожежі заборонено. Проте переглянувши документи, відомство визнало, що помилилось. Наступного дня Юлію покликали на співбесіду. Жінка вже пройшла психологічне оцінювання. Його результати будуть відомі за кілька днів. І від них залежить чи допустять майбутню рятувальницю до наступних випробувань.

33-річна Юлія Яригіна за освітою бухгалтерка. Виховує двох доньок. Чотири роки тому переїхала до Львова з Краматорська. Зараз працює продавчинею в інтернет-магазині. Але хоче стати пожежницею.

«Мені завжди була цікава така діяльність, пов’язана з порятунком людей, з наданням допомоги, таке щось корисне», – говорить жінка.

На роботу рятівницею Юлія подалась після реклами у соцмережі. І одразу отримала відмову. Спершу телефоном, а пізніше й в офіційному листі. Втім, цю заборону МОЗ скасувало ще два роки тому. Коли Юлія вказала на це рятувальникам, вони визнали помилку і запросили жінку на співбесіду.

«Помилки трапляються, і я думаю, що в таких структурах їм зараз не дуже звично, що можуть звертатися і жінки», – каже Юлія.

Щоби стати рятувальником, спершу треба пройти психологічний тест. Він допомагає краще зрозуміти людину.

«Ми вивчали рівень інтелектуальних здібностей, слухомовної пам’яті, переключення уваги, вивчали схильність до ризику», – коментує психолог відділу психологічного забезпечення ДСНС Дмитро Шевелєв.

«Нічого такого екстраординарного я в цих текстах не побачила, але що покажуть результати ‒ це вже буде ясно днів за 5», – додала Юлія Яригіна.

На Львівщині у службі надзвичайних ситуацій працює 12% жінок, але жодної на посаді рятувальниці.

«Я працюю вже 28 рік. Такого випадку ще не було, щоб на цю роботу претендувала жінка. В принципі ця робота пов’язала з більш фізичними навантаженнями і сюди також не всі хлопці попадають, щоб витримати ці фізичні навантаження», – говорить керівник відділу психологічного забезпечення ДСНС Юрій Бішко.

Те, що жінкам під силу гасити пожежі, доводить Анастасія Клочко. Вона вже три місяці працює у пожежній частині в Черкасах. Легко розгортає десятикілограмові пожежні рукави, виламує двері та ріже метал гідравлічними ножицями.

«Коли людину затиснуло, то ми можемо її витягнути, деблокувати потерпілого. Я як сильна жінка піднімаю ножиці спокійно», – ділиться рятувальниця Анастасія Клочко.

Юлія теж сподівається повторити успіх Анастасії і стати другою пожежницею в Україні. Попереду у неї медкомісія та нормативи з фізпідготовки. Якщо жінка успішно пройде ці випробування ‒ її допустять до навчання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук