Львову подарували новий брайлівський принтер для друку книжок

СуспільствоАнастасія Шкальова, 6 травня 2019, 15:53 372 0

Ресурсний центр НУ «Львівська політехніка» отримав у подарунок від американських мормонів новий принтер для друку дитячих книжок брайлівським шрифтом. На презентації, що відбулась 6 травня, були також останні видані у Львові шрифтом Брайля – «Магія Різдва» Лесі Кічури та «Таємниця львівського годинникаря» журналістки ZAXID.NET TV Марічки Крижанівської.

«Наша мета допомогти дітям і всім нужденним, не дивлячись на їх віросповідання. Нам дуже подобається те, що ви робите. Ваша мета прекрасна. Незрячі діти повинні мати шанс читати більше. І ми хочемо допомагати вам у цій справі», – говорить американець Мелвін Хелсен з мормонської Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів, який разом з дружиною Сільвією привіз до Львова принтер для незрячих.

Раніше Ресурсний центр НУ «Львівської політехніки» друкував книжки з м’якою палітуркою, але сьогодні вони вже мають тверду палітурку і ілюстрації, що теж виконані рельєфно-крапковим шрифтом.

«Я щаслива, що книжки зараз мають ілюстрації. Мені подобається відчувати пальцями малюнок і уявляти його», – ділиться враженнями учениця спеціалізованої музичної школи ім. С. Крушельницької Віра Семків.

Спецільний принтер шрифтом Брайля у Ресурсному центрі НУ «Львівська політехніка»

Дитячі книжки шрифтом Брайля в Україні випускають лише у трьох містах – у Києві, Харкові та у Львові. У львівському ресурсному центрі вже є один принтер, подарований два роки тому українським благодійним фондом «Let`s Help!».

«В нас є один брайлівський принтер, і якби щось з ним трапилось, діти всієї України могли не дочитати багатьох книжок. Минулого року ми надрукували 10 книжок. Цього ж року плануємо випустити 25 книжок, по 60-80 примірників», – говорить керівниця Ресурсного центру Оксана Потимко. Коли вона каже, що діти могли б не дочитати уже початих книжок, то не перебільшує – спеціальний папір для друку книжок брайлівським шрифтом товстий, і звичайні тонкі дитячі книжечки потрібно ділити на декілька частин і друкувати окремими книгами).

На презентації були присутні 10-річні незрячі школярки Софія Хома та Віра Семків, які стали першими читачками брайлівських «Таємниці львівського годинникаря» і «Магії Різдва».

«Я дуже щаслива і вдячна за те, що дуже скоро зможу прочитати нову книжку. Дуже люблю читати пригодницькі історії. Мені подобаються книжки про реальні події», ­– говорить Софія Хома, учасниця львівського доброчинного проекту «Відчинилося життя».

Наразі кожна львівська дитяча бібліотека має лише по 10 книжок, надрукованих брайлівським шрифтом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук