Мешканці вул. Мазепи та інвестор не можуть дійти згоди щодо будівництва приватного пологового

Головні новини Львова 21.06Юрій Герун, 21 червня 2018, 20:12 1242 0

Інвестори, які хочуть побудувати у Львові перший приватний пологовий будинок, зустрілися з мешканцями сусіднього будинку. Частина людей, які живуть на вул. Мазепи, 23, виступають проти будівництва. Та забудовники почали з ними діалог.

Поряд із будинком на вул. Мазепи, 23 зібралося понад півсотні мешканців. Люди хочуть вислухати представників забудовника, інвестора та міста щодо будівництва по сусідству нового пологового будинку. Та емоції одразу беруть своє.

«Збудуйте за містом, там – за перехрестям. Багато зон, де можна збудувати. Тут будинок на будинку. Той будинок і так в аварійному стані, він рухається, його укріпляли вже двічі», – скаржаться мешканці.

Гарячі дискусії тривають упродовж виступів головного архітектора та проектанта. Люди поділились на два табори: старше покоління здебільшого проти забудови, а от молодь вбачає переваги.

«Іноземний інвестор вирішив забудувати без згоди громади. Ми не знали, що ділянка була приватизована, доки не приїхали бурильні машини. Громада проти, бо тут дуже великий житловий масив і люди не мають де вийти подихати свіжим повітрям», – пояснила мешканка Віра Вовк.

Активіст Ростислав Пелех іншої думки: «Я вважаю, в час війни будівництво дитячого садочка, пологового, навіть приватного, є позитивним».

«Звичайно, я тільки за. Мені тільки 25 років. Я теж у майбутньому планую народжувати. У нас є 4 пологові. Один із них на вул. Батальній, який відкрився, але не працює. Мечнікова, де ходять чутки, що там золотистий стафілокок, страшно туди йти. Є на вул. Джамбула, але умови там бажають кращого. І є Медінститут. А це взагалі, як на мене, жах», – пояснила прибічниця будівництва пологового Юлія Кучинська.

Ділянку на вул. Мазепи місто продало з аукціону ще у 2007 році. Приватні власники збирались збудувати спершу багатоповерхівку, потім – торговельний центр. Та у міськраді наполягли на медичному закладі.

«Нам вдалося переконати замовника, який тут мав будувати великий торговельний центр, і тут мало бути по розрахунку в партерній зоні 136 паркомісць, не враховуючи підземного паркінгу, ми переконали «Карпатську нерухомість», що краще зберегти цю зону як рекреаційну», – пояснив співавтор проекту «Укрдизайнгруп» Ігор Кузьмак.

У 2018 цю ділянку на вторинному ринку придбав міжнародний медичний холдинг Medicover. На площі 6 тис. м2 інвестор взявся побудувати перший у місті приватний пологовий будинок. Medicover має намір вкласти у будівництво 20 млн євро і обіцяє створити 400 нових робочих місць. Міська рада такі наміри схвалює.

«Задумка генпланістів була в тому, що є медичне ядро на вул. Пекарській, яке сформоване ще за Австрії. Є медичне ядро на Мазепи. Тому, на нашу думку, створення приватного перинатального центру дасть найкращі функції. Зараз маса українців їздить у Жешув народжувати. Якби вони зупинилися у Львові, це було би значно цікавіше для міста і його бюджету», – вважає головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

Виконавчий комітет уже декілька разів відкладав погодження містобудівних умов для проектування медичного центру. Та інвестор має намір знайти порозуміння з сусідами.

«Medicover – публічна організація, ми є відкриті до людей і ми будемо тільки в мирний спосіб усі свої комунікації забезпечувати, ще раз зустрічатись. Я впевнена, що ми знайдемо компроміс. Ми будемо сприяти, щоб усі побажання мешканців були втілені у життя», – зазначила виконавча директорка «Medicover Україна» Мар'яна Свірчук.

Наступна зустріч має відбутись уже у вівторок, 26 червня.

Нагадаємо, на початку року мешканці вже збиралися на протест проти будівництва на вул. Мазепи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук