Мінкульт вперше за 30 років проводить інвентаризацію майна Києво-Печерської лаври

Наразі лавру контролює Українська православна церква Московського патріархату

СуспільствоВолодимир Пиріг, 29 листопада 20184590

Вперше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської лаври Міністерство культури України розпочало перевірку наявності у ній усіх коштовностей та святинь, повідомила Українська православна церква Московського патріархату, яка наразі контролює лавру.

Метою роботи комісії є перевірка наявних церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській Лаврі, починаючи з 1988 року – з моменту відкриття монастиря після відродження.

Зокрема, в середу, 28 листопада, комісія, до якої увійшли представники міністерства та Києво-Печерського історико-культурного заповідника, розпочала перевірку наявності мощей у Ближніх і Дальніх печерах лаври.

«Робота комісії відбувається під наглядом монахів, наглядачів печер та членів Духовного собору обителі. На прохання намісника обителі, митрополита Павла, огляд вівтарних приміщень лаврських храмів здійснюється виключно чоловіками, оскільки жінкам забороняється знаходитися в церковному вівтарі», – повідомили в УПЦ МП.

При цьому інформації від самого Міністерства культури з цього приводу немає. Так само невідомо, скільки часу триватиме перевірка лаври.

Нагадаємо, Києво-Печерська лавра, так само, як і Почаївська лавра, не є власністю УПЦ МП, ця церква їх орендує. Однак раніше у Міністерстві культури допустили можливість розірвання такої оренди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук