Молдова звинувачує Україну у спробі змістити кордон
Молдавська влада вимагає від України пояснень у зв'язку з односторонніми діями, в результаті яких увечері, 15 листопада, були демонтовані на молдавсько-українському державному кордоні прикордонні знаки, розташовані на українській стороні поблизу села Паланка. Про це повідомив у середу, 17 листопада, співробітник прес-служби міністерства закордонних справ і європейської інтеграції (МЗСЄІ).
Ділянка автодороги Одеса — Рені поблизу молдавського населеного пункту Паланка, протяжністю 7,7 кілометрів (проїжджа частина) була передана в експлуатацію та під юрисдикцію України згідно з Додатковим протоколом до Договору між Україною та Молдовою про державний кордон, підписаним 18 серпня 1999 року. Україна, однак, наполягає на передачі їй і території під автодорогою, незважаючи на те, що в Угоді зазначено, що "передана ділянка є власністю України на території Республіки Молдова", повідомляє Дзеркало Тижня з посиланням на молдовські видання.
До МЗСЄІ був запрошений в.о. повіреного у справах України в РМ Михайло Харишин, якому висловили "глибоку стурбованість цим кроком, який був зроблений без попереднього узгодження з владою Республіки Молдова".
На думку молдавського зовнішньополітичного відомства, "подібний підхід не буде сприяти продовженню прагматичного і конструктивного діалогу з питань демаркації молдавсько-українського державного кордону, встановленого між сторонами в нинішньому році".
МЗСЄІ підкреслило неприпустимість подібних односторонніх дій, коли мова йде про прикордонні аспекти, і знову підтвердило готовність вирішувати всі питання, пов'язані з демаркацією спільного кордону, тільки шляхом переговорів в існуючих правових рамках.
Деякі молдавські ЗМІ повідомляють, що мають інформацію, згідно з якою дії української сторони продиктовані її бажанням пересунути кордон на 120 метрів углиб молдавської території, незважаючи на те, що цю ділянку кордону вже демарковано на місцевості, а з цього приводу були підписані міждержавні документи. При цьому вони посилаються на неназвані джерела, які стверджують, що дії української сторони нібито грунтуються на досягнутих таємних домовленостях між прем'єр-міністром Молдови Володимиром Філатом і тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, переговори між якими пройшли в Києві 1 лютого 2010 року.