МОН і МОЗ спільно розробляють нові санітарні норми для використання комп'ютерів в школах

Гриневич: Санітарні норми для використання комп’ютерної техніки в Україні застаріли

Санітарні норми для використання комп’ютерної техніки в Україні застаріли і не враховують зміни в технічних характеристиках, що відбулися за останній час. Про це під час зустрічі з освітянами одеської гімназії №2 зазначила у четвер, 15 червня, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, пише «Урядовий портал».

За словами міністра вони, спільно із представниками міністерства охорони здоров'я, працюють над зміною санітарних норм для використання комп’ютерної техніки в Україні. «Вони застаріли, більшість характеристик техніки, що зумовлювали саме такі правила, змінилися. Чинні санітарні норми не сприяють ні освітньому прогресу, ні здоров’ю учнів – школярі просто розуміють їхню абсурдність і, зокрема, тому не виконують взагалі жодних правил у користуванні технікою», – пояснила Гриневич.

Міністр освіти зауважила, що використання ґаджетів та різноманітних освітніх аплікацій у школах також обмежені саме цими санітарними іструкціями. «Як і друк якісно нових підручників, де ми маємо інші, але схожі по духу та старості вимоги», – додала міністр.

На зустрічі також йшлося про нерівність шкоди, яку може завдати той чи інший ґаджет. Зокрема, наголошувалось, що телефон не повинен бути основним носієм навчальної інформації - замалий шрифт може зашкодити зору.

Раніше повідомлялося, що МОН готовий підтримувати проекти, які займаються створенням справді якісних електронних підручників з інтерактивними завданнями та мультимедійними додатками. Лілія Гриневич також зазначила, що «швидкісний Інтернет повинен бути у кожній школі – це один із важливих факторів розвитку освіти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук