Москаль оскаржив у суді закарпатський референдум 1991 року

Москаль оскаржив у суді закарпатський референдум 1991 року
Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль подав позов до суду з метою визнати результати референдуму 1991 року про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиниці такими, що не мають юридичної сили. Про це повідомляє прес-служба політика.

Як йдеться у повідомленні, Москаль подав позов в Окружний адміністративний суд з проханням визнати результат референдуму від 1 грудня 1991 року недійсним. І вимагає скасувати відповідне рішення Закарпатської обласної ради.

«Сам референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним. Він прямо суперечив тодішньому закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», - зазначив Москаль.

Голова Закарпатської ОДА нагадав, що 5 квітня 2016 року Закарпатська облрада звернулася до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місцях в рамках Конституційної реформи з децентралізації. Це викликало суспільний резонанс.

«Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами «волевиявлення» і пов'язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття», - заявив Москаль.

Зазначимо, що закарпатський загальнообласний референдум (відбувся 1 грудня 1991 року в один день з всеукраїнським референдумом і першими виборами президента України. На референдум було винесено питання «Про надання Закарпатській області статусу автономного краю в складі України». 78% тих, хто прийшли на референдум, проголосували за особливий статус Закарпаття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук