МОЗ анонсувало три раунди імунізації дітей проти поліомієліту в Україні

Вакцинація стосується 95% усіх дітей віком до 10 років в Україні

СуспільствоРоман Ганкевич, 11 вересня 20155160
МОЗ анонсувало три раунди імунізації дітей проти поліомієліту в Україні
фото Depositphotos
МОЗ анонсувало три раунди імунізації дітей проти поліомієліту в Україні

Міністерство охорони здоров'я України планує проведення по всій Україні трьох раундів імунізації від поліомієліту для дітей. Про це у п'ятницю, 11 вересня, повідомили у прес-службі МОЗ.

Як зазначається, імунізація буде проходити з використанням оральної полівакцини (ОПВ), і спочатку будуть імунізовані діти молодше 6 років, незалежно від того, чи були вони щеплені від поліомієліту раніше. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець, перший раунд буде проводитися поетапно: з Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, і протягом двох тижнів має охопити усю Україну.

За його словами, імунізація стосуватиметься 95% дітей у країні.

Всі регіональні управління охорони здоров'я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз'ясненнями, щоб мати кошти і повну інформацію для проведення необхідних заходів в боротьбі з поліомієлітом в Україні.

«Вакцина, яка зараз перебуває на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України, повинна бути розвезена в регіони вже з наступного тижня. Проте до того часу, поки вона потрапить у медичні установи, ми нагадуємо - регіони мають ще 60 тис. доз залишків вакцини проти поліомієліту, які можна і потрібно використовувати», - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сертифікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я лабораторія підтвердила захворювання двох дітей на Закарпатті, яке було спричинено вірусом поліомієліту. Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. Через це МОЗ України екстренно запроваджує заходи із щеплення дітей від вірусу поліомієліту.

Зазначимо, поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, закінчуючись смертю інфікованого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук