МВС: консорціум ЄДАПС лише на паспортах та правах «нажив» майже ₴300 млн

ЕкономікаІрина Данилів, 1 грудня 20144070

Протягом 2010-2012 років та першого кварталу 2013 року МВС переплатило за виготовлення закордонних паспортів консорціуму ЄДАПС 96,6 млн. грн. Про це йдеться у довідці «Про обсяги  фінансових порушень та зловживань у 2010-2013 роках в системі МВС України», оприлюдненій міністром МВС України Арсеном Аваковим на своїй сторінці у Facebook.

«Проведеним аналізом взаємовідносин МВС України та консорціуму ЄДАПС виявлено, що договорами на виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон передбачалася завищена оплата його вартості у залежності від терміну виготовлення», - йдеться у довідці.

Крім того працівники міністерства з’ясували, що зловживання відбувались не лише при закупівлі послуг з виготовлення паспортів, але й під час закупівлі  бланків посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. За даними міністерства, протягом 2010-2013 років у консорціуму ЄДАПС було закуплено бланки, за ціною, яка в 4 рази перевищувала їх собівартість. За висновком експертизи, проведеної фахівцями «Експертної служби МВС» сума отриманого прибутку тільки на цій операції становила 191,1 млн грн – прибутковість угоди для ЄДАПСу складала 330%.

«На даний час ці схеми розірвано, виготовлення бланків за значно меншою ціною здійснює ДП НБУ «Поліграфкомбінат «Україна», що дало можливість тільки за короткий період 2014 року заощадити більше 108 млн грн», - написано в довідці. 

За даними «Наших грошей» концерн ЄДАПС, який об’єднує 9 приватних та 1 державне підприємство, контролює швейцарський українець Юрій Сидоренко. У «Віснику держзакупівель» з моменту його заснування у 2008 році було опубліковано дані про отримання консорціумом державних  підрядів на 1,42 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук