МЗС України відкинуло ідею про референдум на Донбасі під дулом російських автоматів
До теми
-
Саміт НАТО: химерні сподівання й реальні успіхи України.
Північноатлантичний альянс засуджує агресивну Росію ZAXID.NET - Журнал «Time» вийде зі сколажованим обличчям Трампа і Путіна на обкладинці. Фото дня ZAXID.NET
-
Make Russia Great Again.
Післямова до «історичної» зустрічі президентів США і РФ у Гельсінкі ZAXID.NET
Україна категорично відкидає ідею президента Російської Федерації Володимира Путіна про проведення референдуму на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це заявив директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв.
«Кремль відчайдушно намагається узаконити свій злочин у вигляді агресивної окупації Криму і Донбасу. Ми категорично відкидаємо цю дивну ідею про проведення референдуму на окупованих територіях під дулом російського пістолета», — зазначив він.
Макеев наголосив, що така ідея є абсолютно неприйнятною для України і її партнерів.
Kremlin is desperately trying 2 legitimize its crime of aggression occupation of Crimea & Donbas. We strongly reject this weird idea of holding referenda in the occupied territories on the Russian gunpoint! Absolutely unacceptable 4 Ukraine & our partners! Russia #GetOutOfUkraine
— Oleksii Makeiev (@Makeiev) 20 липня 2018 р.
Зазначимо, що така реакція послідувала після того, як 19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
За словами джерел, про свою пропозицію Путін розповів на зустрічі з послами Росії 19 липня.
Як повідомляє видання, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати деталі того, що Путін сказав про Україну на саміті, сказавши тільки: «Обговорювалися деякі нові ідеї. Вони будуть опрацьовуватися».
Співрозмовники агентства стверджують, що президент РФ заявив, що було вирішено не озвучувати ініціативу про референдум публічно, «аби президент США міг її обдумати».
До слова, 16 липня в Гельсінкі за зачиненими дверима відбулася офіційна зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна. На підсумковій прес-конференції сторони відзначили прогрес у поліпшенні двосторонніх відносин.
Трамп заявив, що немає підстав вважати, що Росія організувала хакерські атаки під час президентських виборів у США в 2016 році, щоб допомогти йому перемогти. За його словами, Путін був «дуже переконливий» у своєму запереченні втручання в американські вибори.
Американські політики і більшість світових ЗМІ назвали результати переговорів провальними для Трампа - президента США звинувачують у слабкості і зраді інтересів країни.
Пізніше Трамп заявив, що обмовився в Гельсінкі про втручання Росії у вибори.