На Донеччині створили регіональний офіс з питань реформ місцевого самоврядування
В офісі реформ планують ліквідувати сільські ради і створити ради об'єднаної територіальної громади
У Донецькій області створиди регіональний офіс із питань реформ у сфері місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади, що працює в Краматорську. Про це повідомив перший заступник голови обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Кравцов.
Як інформує прес-служба обласної адміністрації, в четвер, 7 травня, під час селекторної наради з керівництвом Мінрегіону Кравцов розповів, що наразі офіс розробляє перспективний план об'єднання територіальних громад.
На думку першого заступника голови регіону, таке завдання є актуальним, оскільки в Україні понад 50% населених пунктів мають населення менше ніж 1000 людей.
«Ключовим завданням на цей період також є інформування населення про реформу щодо добровільного об'єднання територіальних громад», – зазначив Кравцов.
Крім того, під час наради керівник регіонального офісу реформ Сергій Попов зазначив, що після проведення реформи Україна отримає укрупнення територіальних громад із формуванням нових адміністративних округів. При цьому не скасовуватимуть уже наявні райони.
«У результаті кожне село отримає старост, які представлятимуть інтереси громади в органах місцевого самоврядування. Тобто більше не буде сільських рад, з'явиться рада об'єднаної територіальної громади», – розповів Попов.
Він додав, що адміністративний корпус, який на сьогодні працює над наданням адміністративних послуг, залишиться.
Як зазначили учасники наради, усе це приведе до подальшої децентралізації влади і для кожного громадянина, що живе в об'єднаній громаді, з'явиться можливість активно впливати на життя цієї громади.
«У власне управління об'єднані територіальні громади отримають такі повноваження: планування розвитку суспільства і формування бюджету, економічний розвиток, залучення інвестицій, розвиток підприємництва, управління земельними ресурсами, надання дозволів на будівництво, прийняття будівель в експлуатацію, розвиток місцевої інфраструктури(дороги, водо-, тепло-, газопостачання, благоустрій), питання ЖКГ, організація пасажирських перевезень, громадська безпека силами муніципальної міліції, пожежна охорона», – повідомив керівник регіонального офісу реформ.