На Львівщині 38 тисяч школярів не вакциновані від кору

Нещеплених учнів можуть не допустити на навчання у школах

СуспільствоОлександра Баландюх, 12 лютого 2019, 12:27 984 0

На Львівщині станом на 12 лютого є 108 шкіл, в яких вакцинацію від кору мають менше 90% учнів. У Львові таких шкіл – 79. Тож аби зупинити спалах кору, який в області розпочався наприкінці 2017 і триває досі, треба терміново підвищити захист населення від цього захворювання, тобто, вакцинувати дітей, які не мають щеплення або мають лише одне. Якщо не зупинити спалах кору, то ним в області може перехворіти понад 300 тисяч людей.

Про це медики спільно з освітянами повідомили на спільній прес-конференції, до яких приєдналися і представники ГО «Батьки за вакцинацію».

За словами Лесі Босак, провідного спеціаліста департаменту освіти і науки ЛОДА, в області є 1208 освітніх закладів, в яких навчається понад 277 тисяч дітей. З8 тисяч з них не мають щеплення від кору або мають лише одне, що не дає надійного захисту від цієї хвороби.

І якщо у класі є 3-5 учнів, які мають два щеплення, а понад 20 учнів його не мають, то і щепленні діти можуть захворіти, бо є висока ймовірність розповсюдження кору.

Як повідомив заступник директора львівського обласного лабораторного центру Олег Когут, спалах кору розпочався наприкінці 2017 року і досі не вщухає.

«За цей час кором перехворіло понад 15 тисяч мешканців області, 10 тисяч з них потрапили до лікарень. Чимало з тих, хто захворів, отримали ускладнення – корову пневмонію, коровий енцефаліт тощо. І у майбутньому ці ускладнення можуть негативно відбитися на здоров’ї людини. Двоє трирічних дітей і 36-річна жінка, які не мали щеплення, померли від ускладнень кору», - каже Олег Когут.

За його словами, дослідження, яке проводили медики, показало: кожен сьомий мешканець області не має захисту від кору. Тож якщо не вдасться подолати спалах кору, понад 300 тисяч мешканців є у зоні ризику, тобто, можуть захворіти.

У всіх школах області, за даними освітян, провели батьківські збори, на яких донесли інформацію про важливість вакцинації. Цього тижня планують індивідуальні зустрічі з батьками невакцинованих дітей.

На Львівщині, як і у Львові, 18 лютого, як повідомила в.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я ЛОДА Любомира Кутневич, розпочинається кампанія з вакцинації школярів, яка триватиме до 10 березня. Щеплення планують проводити у медичних закладах, але якщо виникне потреба, то будуть створюватися тимчасові кабінети щеплень при школах і мобільні медичні бригади.

«Якщо дитина не була вакцинована згідно з календарем щеплень, щеплення від кору можна зробити у будь-якому віці. Дитині зроблять два щеплення з інтервалом місяць. Вакцина КПК, якою вакцинують дітей, окрім кору, одночасно захищає і від паротиту (свинки) і краснухи, що є не менш важкими захворюваннями для дітей», - каже Любомира Кутневич.

Аби дитині зробили щеплення, потрібна інформована згода батьків. Без неї, як наголошують медики, ніхто примусово вакцинувати дітей не буде. Батьки можуть разом з дитиною прийти на вакцинацію і побачити, як роблять щеплення. Медики кажуть, що за останні роки на Львівщині не було жодного ускладнення від вакцинації. Можуть бути реакції (почервоніння, невелике підвищення температури), але це нормальна реакція організму і такі реакції доволі швидко проходять.

Леся Босак наголосила, що зараз на керівників освітніх закладів покладено відповідальність забезпечити надійний захист школярів від кору. Якщо будуть учні, яких батьки не захочуть щепити, їм під час спалахів можуть заборонити відвідувати школу. При цьому їхнє право на освіту не буде порушено, для них розробляють альтернативні форми навчання, скажімо, дистанційне.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук