На Львівщині за 1,5 млн грн закуплять сміттєвози і контейнери
Цього року з обласного природоохоронного фонду передбачено 1,5 млн грн на придбання сміттєвозів і контейнерів. Про це сьогодні, 10 жовтня, розповіла заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Ганна Башта.
Також щорічно виділяється 2-3 млн грн на вирішення проблеми поводження з відходами. «Останніми роками є проблеми із тим, що кошти надходять у грудні і гроші не встигають «дійти» до замовників», – додала вона. За її словами, звітувати за 2013 будуть у січні-лютому наступного року.
Фінансування, як зазначила Ганна Башта, розпочалося у вересні, тому є загроза, що не всі кошти використають.
Насамперед закуплять сміттєвози у Жовкву, Перемишляни,с. Воля Старицька, смт Меденичі. Також заплановано купити 100 контейнерів у міста Городок, Судова Вишня та Буськ.
Нагадаємо, у Львові на купівлю контейнерів для сміття заплановано витратити 750 тис. грн.
Додамо, у Львівській області є понад 670 сміттєзвалищ, із них 500 – стихійні. За статистикою, на Львівщині є 200 млн тонн відходів і щороку утворюється 1 мільйон тонн сміття.